Współdzielenie miasta - debata otwarta

Czy potrafimy dzielić się miastem? Jakie są współczesne trendy w projektowaniu przestrzeni miejskich, transporcie oraz w polityce mieszkaniowej? W jaki sposób można by je zastosować w Poznaniu? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy debaty otwartej "Współdzielenie miasta". Debata odbędzie się 27 maja 2017 #NaWolnym dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania (pl. Kolegiacki). W debacie wezmą udział między innymi prezydenci Poznania i Nowej Soli oraz profesorowie poznańskich uczelni.

Współdzielenie miasta - debata otwarta - grafika artykułu
Współdzielenie miasta - debata otwarta

Miejsce i termin tej dyskusji są nieprzypadkowe - 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto to upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku.

Dlaczego akurat Wolny Dziedziniec? Gdyż jest to symbol miejskiej wspólnoty Poznania. W ciągu roku odbywają się tu różne wydarzenia dla wszystkich grup społecznych, a na co dzień każdy mieszkaniec może przyjść i skorzystać ze wspólnej przestrzeni relaksu przy drzewach i na poduszkach. Tak samo będzie w sobotę, do udziału w debacie i wspólnym świętowaniu zapraszamy mieszkańców w każdym wieku, całymi rodzinami!

Plan wydarzenia:

11.30 - animacje, zabawy ruchowe, gry edukacyjne dla dzieci; dostępne będą dwie strefy warsztatowe - "Poznań oczami dzieci" oraz "Czysty Poznań" (strefę animacji dla dzieci organizuje Agencja Animacyjna Chichrotek).

12.30 - początek otwartej debaty "Czy potrafimy dzielić się miastem?"

W panelu dyskusyjnym wezmą udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, prof. Halina Zboroń z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof. Rafał Drozdowski z UAM, a także Dawid Strębicki z pracowni Atelier, która projektowała Wolny Dziedziniec.

Uczestnicy dyskusji spróbują wyjaśnić na czym polega ekonomia współpracy, jakie są współczesne trendy w projektowaniu przestrzeni w mieście, transporcie oraz w polityce mieszkaniowej, a także znaleźć dla nich zastosowanie w Poznaniu.