Ponad 300 km dróg w stolicy Wielkopolski przeskanował specjalny samochód wyposażony w kamerę 360 stopni. Zebrane dane pomogą ustalić, gdzie znajdują się nośniki reklamowe oraz ile ich jest. Ułatwi to późniejszą egzekucję przepisów uchwały krajobrazowej.

12 miesięcy - tyle mają przedsiębiorcy i firmy reklamowe na dostosowanie swoich nośników do przepisów poznańskiej uchwały krajobrazowej. Ci, którzy tego nie zrobią, będą musieli liczyć się z dotkliwymi karami. W audycie reklam pomoże specjalny samochód wyposażony w zestaw czujników i kamer.

Poznańska uchwała krajobrazowa została przegłosowana przez miejskich radnych. Czy oznacza to koniec chaosu reklamowego w stolicy Wielkopolski? Teraz zależy to od Wojewody Wielkopolskiego, który w lutym już raz unieważnił dokument, co opóźniło porządkowanie przestrzeni publicznych. 

Około 300 nielegalnych reklam usunięto z ulic stolicy Wielkopolski w 2022 roku. To efekt licznych kontroli przeprowadzonych przez Miasto i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Na tym jednak nie koniec - miejscy radni przegłosowali uchwałę krajobrazową, która pomoże w walce z samowolą reklamową na ulicach Poznania.

Dokument, który pomoże w walce z reklamowym chaosem, został przegłosowany przez Radę Miasta Poznania. Uchwała pomoże w usunięciu krzykliwych szyldów oraz innych elementów psujących miejski krajobraz, dzięki czemu przestrzeń publiczna w stolicy Wielkopolski wypięknieje. 

Miasto Poznań wydało "Szyldownik". To poradnik dla lokalnych przedsiębiorców i zarządców nieruchomości, który pomoże im zaprojektować szyld w  taki sposób, aby nie kłócił się on z zasadami kompozycji i z zapisami przygotowywanej uchwały krajobrazowej. Publikacja zawiera także wytyczne dotyczące lokalizowania reklam.

Liczba wyników na stronie
10