Pozitive Technologies 2023 - Festiwal IT w Poznaniu za nami

Poznań to miasto biznesu i technologii, które dąży do wyznaczania trendów na polskiej mapie innowacyjności. Inwestuje tam coraz więcej firm, poszukujących profesjonalistów IT oraz możliwości rozwoju. Władze wspierają projekty, który w tym pomagają. Przykładem jest Konferencja Pozitive Technologies, która odbyła się 23 listopada już po raz piąty. Podobnie jak rok temu tak i tym razem doskonale sprawdziłą się formuła hybrydowa - konferencja z 7 ścieżkami tematycznymi i sceną główną online i część stacjonarna po południu w eNstudios w Poznaniu.

Poznański rynek magazynowy: Trwały wzrost i dobre perspektywy rozwoju

Driverem rynku magazynowego w Wielkopolsce są firmy logistyczne. Nawet po wybuchu wojny w Ukrainie, położony 260 km od Berlina, Poznań - nadal pozostaje wygodnym węzłem przeładunkowym towarów z Zachodu na Wschód - mówią Natalia Mika oraz Patryk Podgórski, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Podsumowanie Tygodnia SSC/BPO

Od 20 listopada do 1 grudnia trwał Tydzień SSC/BPO pod hasłem "Wspólnie kształcimy przyszłe pokolenia". Projekt koordynowany był przez Biuro Obsługi Inwestorów. W tym czasie młodzież z poznańskich szkół miała okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sektora usług nowoczesnych. Inicjatywa ta składała się z dwóch części: wizyt przedstawicieli poznańskich firm w szkołach ponadpodstawowych oraz spotkań uczniów i uczennic w siedzibach tych przedsiębiorstw.

Pracownicy międzynarodowej firmy IT SOFTSWISS zapuścili wąsy i brody, aby zwiększać świadomość dot. męskiego zdrowia

Na przestrzeni listopada mężczyźni na całym świecie przyłączają się do akcji charytatywnej fundacji Movember. W kilkudziesięciu krajach, m.in. w Australii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Hiszpanii, Singapurze, Szwajcarii, a w tym roku także w Polsce, reprezentowanej przez pracowników międzynarodowej firmy informatycznej SOFTSWISS, mężczyźni na miesiąc rezygnują z maszynek do golenia i zapuszczają wąsy oraz brody. W ten sposób zwracają uwagę na problem onkologii, jak również innych chorób mężczyzn.

Globalny Lider Produkcji otwiera nowe biuro w Poznaniu

W. R. Grace & Co. (Grace), globalny lider w dziedzinie specjalistycznych chemikaliów i materiałów, otworzy 5 grudnia 2023 r. nowe biuro w Poznaniu o powierzchni 684m². Nowa, nowoczesna przestrzeń biurowa będzie siedzibą globalnego centrum obsługi klienta firmy i jest dogodnie zlokalizowana pod wzgledem transportu publicznego oraz w odległości niecałych 5 kilometrów od centrum miasta.

Firma informatyczna z Poznania zebrała w Turcji ponad 1500 pracowników na Values Fest

Międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS zorganizowała globalne spotkanie swoich pracowników, którzy mieszkają i pracują na całym świecie. Spotkanie odbyło się na tureckim wybrzeżu w pobliżu miejscowości Antalya. Około 1500 profesjonalistów z 40 krajów przyleciało nad morze na trzydniowy event Values Fest, który był poświęcony wartościom firmy. Dla pracowników zespołu IT jest to okazja do osobistego poznania się, komunikacji na tematy zawodowe, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w nieformalnej atmosferze z kolegami, którzy najczęściej widzą się tylko na ekranach monitorów podczas spotkań roboczych.

Pozitive Technologies - Festiwal IT już 23 listopada! Poznaj prelegentów i wszystkie atrakcje

Poznań to miasto biznesu, ale też bardzo ważny ośrodek technologii, który dąży do wyznaczenia trendów w Polsce. To między innymi dlatego inwestują tam firmy, zmierzające do zatrudniania wykwalifikowanych specjalistów. Władze z kolei, widząc potrzebę rozwoju, organizują i wspierają różnego rodzaju inicjatywy. Jedną z nich jest Konferencja Pozitive Technologies, która odbędzie się 23 listopada już po raz 5. Czeka nas prawdziwy Festiwal IT z najlepszymi ekspertami z kraju i zagranicy z firm takich jak Netflix, Spotify czy Amazon. A po części online z aż 7 ścieżkami tematycznymi i sceną główną odbędzie się POZytywne Afterparty w eN Studios w Poznaniu z warsztatami, round tables, networkingiem, koncertem Rat Kru i imprezą. Tego nie można przegapić!

Nowoczesny magazyn w Tarnowie Podgórnym oraz kompleksowa obsługa łańcucha dostaw. SUUS wspiera klientów w rozwoju biznesowym na kierunku Polska-Europa Zachodnia

Polska to atrakcyjny rynek dla firm z Niemiec, Francji czy Beneluksu, z kolei polskie przedsiębiorstwa odgrywają coraz większą rolę we wspominanym regionie. Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny wspiera w tych działaniach swoich klientów, oferując m.in. kompleksowe usługi magazynowe w nowoczesnym oddziale w Tarnowie Podgórnym, transport międzynarodowy, dystrybucję krajową czy usługi celne.

Festiwal branży IT już w listopadzie! Prelegenci z Netflix, Amazon i Spotify - sprawdź!

23 listopada 2023 już po raz piąty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - konferencja Pozitive Technologies, organizowana przez miasto Poznań i partnerów. To miejsce, które skupia społeczność IT nie tylko z Poznania, ale także spoza granic naszego kraju. Jednocześnie staje się dobrą okazją do wymiany wiedzy oraz nawiązania cennych kontaktów z innymi profesjonalistami z branży. Co nas czeka w tym roku?

Język niemiecki - najbardziej poszukiwany język w sektorze usług nowoczesnych w Poznaniu

Dzisiaj w Poznaniu Świętujemy Dzień Jedności Niemiec.  Z tej okazji warto przypomnieć jakie profity przynosi znajomość języka niemieckiego dla osób poszukujących pracy, szczególnie w sektorze usług nowoczesnych. Jest on wykorzystywany w prawie 60 firmach. Skąd bierze się  ta popularność? W Poznaniu aż 30% kapitału zagranicznego pochodzi z Niemiec.

Pracownicy SOFTSWISS, międzynarodowej firmy z branży IT, w ramach akcji "Sprzątanie Świata" zebrali w centrum Poznania 50 worków śmieci

SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT, która rozwija swoje centra programistyczne w Poznaniu i w Warszawie, udzieliła wsparcia corocznej akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata" oczyszczając miejskie ulice. 25 pracowników firmy uzbroiło się w rękawiczki i worki na śmieci, żeby posprzątać w centrum Poznania niezabudowany teren pomiędzy dworcem i dzielnicą biurową Nowy Rynek. W ciągu kilku godzin specjalistom z SOFTSWISS udało się zapełnić różnymi odpadami komunalnymi, które zanieczyszczały teren zielony, ponad 50 worków. Szklane i plastikowe butelki, kable, stare ubrania, obuwie, opakowania od produktów, części urządzeń domowych - wszystko to pracownicy firmy z branży IT znajdowali w trawie i w gęstwinie krzaków, a potem przekazali do utylizacji służbom komunalnym.

ROCKWOOL GBS: Siedem lat rozwoju, doskonałości i skandynawskiej kultury pracy

Grupa ROCKWOOL jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Pierwsza fabryka powstała w Hedehusene w Danii w 1937 roku. Na przestrzeni lat ROCKWOOL poszerzał swoje portfolio produktowe, otwierał kolejne fabryki i biura w nowych lokalizacjach. W Polsce po raz pierwszy ROCKWOOL zagościł w 1993 roku, natomiast w 2016 roku firma otworzyła centrum kompetencyjne ROCKWOOL GBS w Poznaniu, które zajmuje się kompleksowym wsparciem biznesu w zakresie finansów, IT, badań i rozwoju, inżynieringu, zakupów, marketingu oraz HR. Wraz z rozwojem organizacji firma postanowiła rozszerzyć swoją obecność o kolejną lokalizację - Warszawę, gdzie w 2022 roku otwarto kolejne biuro. Centrum ROCKWOOL GBS świętuje właśnie swoje 7 urodziny, jest to więc idealny czas na refleksję nad osiągnięciami.

Szwedzka kultura pracy w sercu Poznania. Poznajcie SKF FOC

Fundamentalne wartości i nowoczesny styl pracy to idea, którą SKF kieruje się w swoich działaniach od lat. Firma nieustannie się rozwija wprowadzając ulepszenia w zakresie jakości wytwarzanych produktów, ale również kładąc duży nacisk na komfort pracy pracowników na każdym stanowisku. Bo to właśnie pracownicy - ich spostrzeżenia i kompetencje są fundamentem dobrze funkcjonującej firmy.

Startuje jubileuszowa edycja Nagrody Quadro

Najlepsze zrealizowane w stolicy Wielkopolski projekty architektoniczne od 25 lat otrzymują Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Jubileuszowa odsłona tego prestiżowego wyróżnienia właśnie wystartowała. W tej edycji - oprócz wysyłania zgłoszeń do nagrody rocznej - organizatorzy zapraszają mieszkańców także do udziału w konkursie fotograficznym oraz plebiscycie na architektoniczną wizytówkę miasta.

GSK - globalny lider innowacyjności

GSK to nowoczesna firma biofarmaceutyczna w pełni skoncentrowana na badaniach i rozwoju. Strategicznym celem jej działalności jest połączenie trzech elementów - nauki, technologii i umiejętności - by pokonywać choroby i dbać o zdrowie ludzi, dzięki szczepionkom, lekom specjalistycznym i podstawowym. Badania i inwestycje prowadzone przez GSK koncentrują się na czterech głównych obszarach terapeutycznych: chorobach zakaźnych, HIV, onkologii oraz chorobach układu immunologicznego i oddechowego. Ambicją firmy jest, aby produkty GSK w ciągu najbliższych 10 lat przyczyniły się do poprawy jakości życia i zdrowia co najmniej 2,5 mld ludzi na całym świecie.

Projekt "Intelektualne spacery po mieście z SOFTSWISS" dotarł do Poznania

W dużych polskich miastach, Poznaniu i Gdańsku, trwa letni projekt międzynarodowej firmy informatycznej SOFTSWISS. W czerwcu światowej sławy twórca oprogramowania wystąpił z inicjatywą, aby pomóc swoim pracownikom i innym specjalistom z branży IT,  którzy obecnie mieszkają i pracują w Polsce, w zapoznaniu z miejscową kulturą, wejściu do miejskiego środowiska oraz ułatwieniu procesu adaptacji w nowym miejscu.

Gratka dla entuzjastów programowania. Rusza Akademia Sitecore

12 tygodni, 6 modułów, praktyczne zadania, a na koniec - stworzenie mini portalu informacyjnego. Taką pilotażową ofertę szkoleniową przygotowała dla uczestników poznańska firma Wunderman Thompson Technology. Szkolenia zakończą się certyfikacją oraz ofertami pracy dla najlepszych. Do udziału w rekrutacji zaproszeni są przede wszystkim programiści.NET lub C#.

Strona 1 2 40