Poznański oddział Capgemini planuje podwoić zatrudnienie

Intensywna rekrutacja i poszukiwanie, po raz pierwszy na taką skalę, specjalistów IT z językiem angielskim - poznański oddział Capgemini świętuje swoją piątą rocznicę, zdradzając plany na przyszłość. - Sektor usług dla biznesu i branża IT w stolicy Wielkopolski dynamicznie rosną, a Capgemini to jeden z większych pracodawców na tym rynku. Cieszy nas, że odnosi sukcesy, planuje się rozwijać i intensyfikować współpracę z miastem oraz uczelniami - podkreślają władze Poznania.

Ponad 11 000 ludzi, w 39 krajach świata korzysta z poznańskich pomysłów! Rockwool poszukuje kolejnych specjalistów do pracy

To właśnie w Poznaniu od pięciu lat powstają idee, usprawnienia i rozwiązania, z których korzystają fabryki i biura grupy Rockwool na całym świecie. Firma jest światowym liderem m.in. w produkcji skalnej wełny mineralnej do izolacji budynków. I chociaż w stolicy Wielkopolski nie wytwarza się tych materiałów, to zlokalizowane tu centrum kompetencyjne opracowuje rozwiązania dla całej firmy. Dlatego poszukuje pracowników do nowej siedziby w kompleksie biurowym Nowy Rynek.

Czy pandemia to okres hossy dla branży IT?

Eksperci z branży IT, agencji HR oraz reprezentanci Miasta Poznania szukali odpowiedzi na to kluczowe pytanie podczas premiery raportu "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu". 8 września przedstawiciele Miasta Poznania oraz środowiska biznesowego spotkali się w Data Center Beyond.pl, by wspólnie przeanalizować potencjał poznańskiej branży IT, wpływ pandemii na sektor oraz możliwości dalszego rozwoju.

16 nieruchomości miejskich na sprzedaż w Cannes

Podczas tegorocznych targów nieruchomości i inwestycji MIPIM w Cannes, na stoisku Miasta Poznania będziemy promować bardzo szeroką ofertę nieruchomości miejskich na sprzedaż. Na potencjalnych inwestorów czeka 16 terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w różnych częściach Poznania.

Atrakcyjne miejskie nieruchomości przeznaczone do sprzedaży!

Tegoroczna jesień i przyszłe sezony zapowiadają się interesująco - atrakcyjne i duże miejskie tereny inwestycyjne są przewidziane do sprzedaży w przetargu nieograniczonym! Tym razem oferta Miasta jest szeroka! Grunty znajdują się w różnych dzielnicach Poznania, są różnej wielkości i o różnym przeznaczeniu. 

Start IT up! In Poznań

Branża IT w Poznaniu jest bardzo silna. Nie tylko dzięki światowym markom, które się tutaj rozwijają, ale przede wszystkim dzięki firmom, które narodziły się w naszym mieście. Pod hasłem "Start IT up! In Poznań" prezentujemy firmy IT prosto z Poznania: STX Next, summ-it oraz Verseo, które na co dzień realizują międzynarodowe projekty o ogromnym znaczeniu.

Biznesowe podsumowanie półrocza (2021)

Rok 2021 rozpoczęliśmy od premiery nowego filmu promocyjnego Biura Obsługi Inwestorów, który współtworzyli z nami przedstawiciele poznańskiego biznesu. Pierwsze półrocze tego roku przyniosło nagrody, dalszy rozwój poznańskich firm, nowe publikacje BOI oraz łącznie 10 nowych inwestycji w branżach priorytetowych.

FasterPay otwiera pierwsze biuro w Polsce: Dostępne oferty pracy!

Globalny fintech FasterPay jest gotowy do otwarcia swojego nowego biura, w sam raz na lato 2021. I tak, jest ono w Poznaniu! Biuro będzie zlokalizowane w samym centrum Poznania przy K9, Krysiewicza 9. To tylko kilka kroków od Starego Rynku oraz Zamku Cesarskiego. Otwarcie biura FasterPay w Poznaniu jest fantastyczną wiadomością dla lokalnych firm, które będą mogły korzystać z platformy, aby uprościć szeroki zakres potrzeb finansowych. Firma również niesie ze sobą wiele nowych ofert pracy w digitalu.

Języki warte Poznania!

Liczne ogłoszenia rekrutacyjne pokazują, że znajomość języków obcych jest jedną z najbardziej cenionych przez pracodawców umiejętności. Pracownicy poznańskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu obsługują klientów w 30 różnych językach. Kompetencje językowe mieszkańców to ogromny atut Poznania.

Poznańska branża IT pozytywnie zaczyna 2021 rok

Chociaż ubiegły rok wstrząsnął polską gospodarką, sektor usług nowoczesnych odnotował wzrost. W tej branży działa także firma ALTEN Polska, która rok 2020 zakończyła z rekordowymi wynikami, zwiększeniem zatrudnienia i dwoma prestiżowymi wyróżnieniami.

Jak Poznań przyciąga firmy z branży IT?

Poznań to dobra lokalizacja do prowadzenia biznesu IT, między innymi dzięki dostępowi do wykwalifikowanej kadry, różnorodnej ofercie edukacyjnej oraz infrastrukturze. Potwierdza to raport "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu", opracowany dla Miasta Poznania przez ManpowerGroup.

itelligence działa jako NTT DATA Business Solutions

W ramach globalnej inicjatywy rozwojowej grupy NTT DATA, poznańska firma itelligence przechodzi rebranding i zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions. itelligence, jeden z największych partnerów globalnych SAP zmienił nazwę na NTT DATA Business Solutions z dniem 1 kwietnia. Poprzednia odrębna marka została przekształcona zgodnie z brandingiem NTT DATA. Rebranding spółki jest częścią dużej globalnej inicjatywy rozwojowej realizowanej przez NTT DATA.

Wspieranie inwestycji od 2022 roku - konferencja online

Już 24 maja (poniedziałek) odbędzie się konferencja online dla przedsiębiorców "Wspieranie inwestycji od 2022. Nowe zasady przyznawania zachęt", którą Biuro Obsługi Inwestorów współorganizuje z kancelarią WPW Wołczek Proksa&Wspólnicy. Partnerami wydarzenia są PAIH, Polska Strefa Inwestycji i KSSE.

Strona 1 2 36