Miasto Poznań na Festiwalu Pracy JOBICON online
 

Dwudniowy Festiwal Pracy JOBICON organizowany przez portal Pracuj.pl tym razem odbędzie się w formule zdalnej w dniach 21 i 22 października. Na wirtualnym stoisku Miasta Poznania będzie możliwość indywidualnego spotkania z przedstawicielami Miasta, ale także z ekspertami z branży HR - przedstawicielami Grafton i Randstad (agencji doradztwa personalnego).

Jeden program stażowy - mnóstwo ścieżek rozwoju
 

"Stypendia na staże" Biura Obsługi Inwestorów to program realizowany od 2015 roku. Z tej formy wsparcia skorzystało już 38 osób. Postanowiliśmy sprawdzić, jak potoczyły się ich dalsze losy.  Jednocześnie przypominamy, że tegoroczny nabór na stypendia na staże trwa do 31.10.2020 r.

Akcje Allegro.eu debiutują na Giełdzie Papierów Wartościowych
 

Akcje zwykłe Allegro.eu od dzisiaj są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to największy debiut w historii Polski - wynikająca z Ceny Ofertowej początkowa kapitalizacja rynkowa Spółki to 44 mld PLN. Akcje zwykłe Spółki są oznaczone symbolem ALE. Pracownicy otrzymają jednorazową premię w formie 233 Akcji o wartości 10 019 PLN, do których uprawnienia nabędą po 360 dniach licząc od dzisiaj. Akcje Allegro.eu ("Allegro", a wraz ze spółkami zależnymi: "Grupa") - platformy handlowej numer 1 i najbardziej rozpoznawalnej marki e-commerce w Polsce, liczącej ponad 12,3 mln aktywnych kupujących i ponad 117 tys. sprzedawców na dzień 30 czerwca 2020 r. - weszły dziś do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co jest zwieńczeniem największej oferty publicznej w historii Polski.

Wizyta przedstawicieli firmy Miele w urzędzie miasta
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Olafem Bartschem, dyrektorem finansowym i administracyjnym Grupy Miele. Rozmawiano m.in. o planach inwestycyjnych niemieckiej firmy czy rozwoju Miele Global Services - centrum usług wspólnych grupy, które rozpoczęło działalność w Poznaniu w ubiegłym roku.

Poznań Miastem Przyjaznym Inwestorom
 

Stolica Wielkopolski zwyciężyła w prestiżowym konkursie Prime Property Prize 2020 i zdobyła miano Miasta Przyjaznego Inwestorom. Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas uroczystej Gali Property Forum 2020, jaka odbyła się w poniedziałek, 14 września w Warszawie. 

Miasto Poznań na 4Developers
 

Tegoroczna edycja konferencji 4Developers odbędzie się w całości online. Na naszym stoisku będziemy opowiadać o potencjale branży IT w Poznaniu oraz przedstawiać uczestnikom aktualne oferty pracy. O tym, jakich specjalistów szukają poznańskie firmy, przeczytacie poniżej.

Bezpłatne warsztaty dla firm od MTP
 

Przedstawicie branży spotkań wesprą poznańskie firmy w ramach akcji TARGI DAJĄ WIĘCEJ dla Poznania. Bezpłatna ekspozycja oferty oraz warsztaty edukacyjne mają pomóc w ożywieniu sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Franklin Templeton z nowym programem dla mam
 

MAMY Plan! To nowa kampania wspierająca mamy w powrocie na rynek pracy i poszukiwaniu pracy przygotowany przez firmę  Franklin Templeton we współpracy z Fundacją Mamo Pracuj. Jest to program indywidualnych spotkań ze specjalistami ds. rekrutacji firmy Franklin Templeton, podczas których uczestniczki będą mogły skonsultować swoje cv, znajomość języka angielskiego, dowiedzieć się w jaki sposób i gdzie szukać pracy, jak przygotować się do procesu rekrutacyjnego i jakie są obecnie trendy na rynku pracy. Z bezpłatnych spotkań online będzie mogło skorzystać 100 pań, w dwóch edycjach. Zapisy na pierwszą właśnie ruszyły!

KLM przyleci do Poznania!
 

Jeszcze w tym roku - 25 października - KLM zainauguruje nową trasę do/z Poznania. Poznań to już piąte miasto w Polsce - po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu - skąd KLM zaoferuje loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat.

GFT zatrudnia w Poznaniu
 

GFT, międzynarodowa firma dostarczająca oprogramowanie m.in. dla największych banków na świecie, zlokalizowana w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Krakowie, rozszerza swój poznański zespół. Firma otrzymała grant Ministerstwa Rozwoju w wysokości 2,3 mln PLN na utworzenie 210 nowych miejsc pracy w ramach centrum B+R, w tym 75 w Poznaniu. GFT poszukuje specjalistów, którzy będą realizowali zadania o wysokim stopniu zaawansowania dla globalnych instytucji finansowych, a także dla sektora ubezpieczeń i przemysłu.

Beiersdorf Manufacturing Poznań przedstawia plany rozbudowy zakładu w Poznaniu
 

700 mln zł to wartość inwestycji firmy Beiersdorf AG w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Poznaniu przy ul. Gnieźnieńskiej. W środę, 15 lipca 2020 r., projekt rozbudowy przedstawił dyrektor generalny Beiersdorf Manufacturing Poznań Igor Matus na spotkaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i wiceprezydenta Miasta Poznania Bartosza Gussa oraz dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Katji Lożiny.

Działki miejskie pod zabudowę jednorodzinną
 

Miasto Poznań posiada w swoich zasobach nie tylko nieruchomości inwestycyjne, lecz także działki pod budownictwo jednorodzinne. By zachęcić mieszkańców, którzy marzą o domu jednorodzinnym z ogrodem, do pozostania w Poznaniu, a nie do wyprowadzki do jednej z ościennych gmin, Wydział Gospodarki Nieruchomościami sprzedaje takie nieruchomości w drodze przetargu. Wkrótce odbędzie się kilka przetargów.

Poznań z nagrodą Smart City!
 

Miasto Poznań zostało laureatem Konkursu Smart City. Kapituła wyróżniła stolicę Wielkopolski za realizację idei inteligentnego miasta, wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań oraz skuteczne zarządzanie zasobami i strategią rozwoju na rzecz poprawy życia mieszkańców w zakresie transportu, infrastruktury, energetyki, gospodarki przestrzennej oraz środowiska.

Strona 1 2 33