Żabka Eko Smart warta Poznania! Pierwszy w Polsce sklep łączący ekologię z technologią już otwarty dla klientów

Poznań to ważny punkt na mapie rozwoju handlu i nowych technologii w Polsce. Właśnie tu - przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 - Żabka otwiera laboratorium innowacji ekologicznych wzbogaconych o rozwiązania smart, czyli Żabkę Eko Smart. Zastosowano w niej jedną z pierwszych na świecie instalacji perowskitowych. Placówkę wyposażono w systemy do zdalnego zarządzania oświetleniem oraz znajdującymi się w sklepie urządzeniami (Smart Shop Control), a przy stoisku z kawomatem ułożono płytki wykonane z fusów i łusek po kawie. Zamykane, izolowane matami z konopi siewnych lodówki pozwalają na dużą oszczędność energii, podobnie jak wypełnione glikolem półki w szafie mroźniczej. 

Spotkanie z chińskimi przedsiębiorcami

Chińska delegacja biznesowa odwiedziła Urząd Miasta Poznania. Rozmawiano o wzmocnieniu współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Chinami, a także wzajemnym wsparciu dla potencjalnych projektów inwestycyjnych w stolicy Wielkopolski.

Technologia Blockchain dla firm i biznesu! Pierwsza taka konferencja w Poznaniu

Prowadzisz firmę lub biznes w Polsce? Zastanawiasz się jak wyprzedzić konkurencję? Poznaj jeden z największych technologicznych trendów przyszłości, który zrewolucjonizuje wiele branż! Już 13 września odbędzie się jednodniowa konferencja "Blockchain w biznesie - nowe możliwości", organizowana przez Stowarzyszenie Blockchain Polska, która jest w pełni poświęcona praktycznym zastosowaniom blockchain dla przedsiębiorstw i projektów.

Firma Softswiss z siedzibą w Poznaniu zwiększa liczbę pracowników aż o 50%. Jakie zalety polskiego rynku dostrzega międzynarodowa firma z branży IT?

Bardzo dynamiczny rozwój branży IT zachęca wielkie korporacje międzynarodowe do wejścia na polski rynek. Wiodący twórca oprogramowania, firma SOFTSWISS otworzyła centrum technologiczne w Poznaniu zaledwie rok temu osiągając czterokrotny poziom zatrudnienia od zakładanego w biznesplanie otwarcia spółki w Polsce. Programiści z polskiego zespołu SOFTSWISS opracowują innowacyjne produkty IT dla klientów z całego świata. To pierwsza firma, która zaoferowała narzędzie obrotu kryptowalutą w sferze rozrywek online. 

Biznesowe podsumowanie półrocza w Poznaniu

Minione półrocze było dla Poznania niezwykle intensywnym oraz owocnym okresem. Spowolnienie rynku oraz ograniczenie działań będące wynikiem pandemii nie stanęły na przeszkodzie rozwoju Miasta. Efekty działań widoczne są zarówno w liczbach osiągniętych inwestycji, jak i ich jakości.

Kolejne udane wydarzenie dla branży IT w Poznaniu!

Społeczność IT w Poznaniu aktywnie się rozwija oraz oferuje coraz więcej wydarzeń merytorycznych dla specjalistów IT. Tym razem, po raz pierwszy w naszym mieście, odbył się Kongres Członków ITCorner - organizacji zrzeszającej firmy technologiczne z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Firma odporna na turbulencje, a prelegentami zostali przedstawiciele Miasta Poznania oraz członkowie Organizacji. Miasto Poznań było również partnerem wydarzenia.

Poznań przyjazny dla biznesu

Stolica Wielkopolski została nagrodzona tytułem Miasta Roku Przyjaznego Dla Biznesu w kategorii wsparcie lokalnych władz. - To wyróżnienie pokazuje, że nasze miasto nieustannie się rozwija, a działający w nim inwestorzy mogą liczyć na wsparcie z naszej strony- mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Poznański oddział ALTEN Polska rośnie w siłę!

Nowe biuro, nowi klienci, nowe projekty, nowe oferty pracy... W poznańskim oddziale ALTEN nadchodzą kolejne zmiany! Dynamiczny rozwój firmy, poprzez wsparcie klientów z kluczowych sektorów gospodarki i pomoc we wdrażaniu innowacyjnych technologii to szansa dla regionu, którą warto wykorzystać.

Transcom Worlwide Poland otwiera biuro w Poznaniu

Transcom Worlwide Poland Sp. z o.o otwiera kolejny oddział w Polsce, wybierając Poznań jako swoją nową lokalizację. Firma świadczy usługi w zakresie obsługi klienta, sprzedaży, wsparcia technicznego i usług w zakresie zarządzania wierzytelnościami. W Poznańskim biurze planują zatrudnić ok. 100 osób. 

SIS rozszerza działalność w Europie, otwierając nowe Centrum Serwisowe Microsoft Dynamics 365 w Poznaniu

SIS, dostawca oprogramowania ERP, CRM i PM dla operacji projektowych i organizacji usługowych, otworzył swoje drugie centrum serwisowe w Europie. Poznański zespół będzie wspierał całość operacji SIS. Do jego zadań będzie należała, m.in. obsługa istniejących biur w Duluth w stanie Georgia, Chennai w Indiach, Kijowie w Ukrainie, Dallas i Houston w Teksasie, Pittsburghu w stanie Pensylwania i San Diego w Kalifornii. Do końca 2023 roku w poznańskim biurze zostanie zatrudnionych około 100 osób.

Poznańscy studenci zajmą się śladem węglowym

"PhD: Poznań hack Day" to nowe, poznańskie wydarzenie, skierowane do studentów wielkopolskich uczelni. Pierwsza edycja miejskiego hackathonu odbędzie się 23 kwietnia 2022. Zespoły będą projektować rozwiązania, dotyczące ekologii i redukcji śladu węglowego. Zgłoszenia przyjmowane są online do 15 kwietnia.

Języki warte Poznania!

Liczne ogłoszenia rekrutacyjne pokazują, że znajomość języków obcych jest jedną z najbardziej cenionych przez pracodawców umiejętności. Pracownicy poznańskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu obsługują klientów w ponad 30 różnych językach. Kompetencje językowe mieszkańców to ogromny atut Poznania.

Malta Office Park w finale konkursu BREEAM AWARDS 2022

Poznański zespół biurowy Malta Office Park - należący do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%) - znalazł się w gronie 15 najlepszych projektów, które walczą w międzynarodowym konkursie BREEAM AWARDS 2022. Jury zakwalifikowało do finału najciekawsze obiekty z USA, Chin, Polski, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, czy Holandii. Głosowanie potrwa do 14 marca - każdy może wziąć w nim udział! 

Girl power w poznańskim IT! #GRLPWR

Międzynarodowy Dzień Kobiet, to co roku świetna okazja, żeby pokazać potencjał kobiet w biznesie. Poznańskie firmy IT od lat dbają o rozwój swoich pracowniczek i walczą o większą feminizację zdominowanej przez mężczyzn branży. Jak? Przeczytajcie sami!

Strona 1 2 37