Cognifide staje się Wunderman Thompson Technology
 

Jeden z największych pracodawców IT w Wielkopolsce, Cognifide Polska, wraz ze swoim poznańskim oraz bydgoskim oddziałem, zmienia nazwę na Wunderman Thompson Technology. W Polsce od 15 lat powstawały projekty dla takich globalnych gigantów jak m.in. Ford, Unilever czy Telegraph Media Group. Bliższa współpraca z Wunderman Thompson oznacza poszerzenie tego portfolio o kolejne światowe marki.

Nordcloud rośnie dzięki zakupowi przez IBM
 

Poznańskie biuro Nordcloud w pierwszym kwartale 2021 roku czeka ogromna zmiana. Globalny lider branży IT, IBM, zainwestował w Nordcloud i zamierza m.in. właśnie z Poznania świadczyć usługi chmurowe dla swoich klientów. Po zamknięciu transakcji Nordcloud stanie się własnością IBM.

Znajdź pracę w Poznaniu!
 

We współpracy z poznańskimi pracodawcami, przygotowaliśmy kolejną odsłonę folderu "Znajdź pracę w Poznaniu!". Zebraliśmy oferty od ponad 20 firm z branży produkcyjnej, sektora usług nowoczesnych (finanse, księgowość, obsługa klienta, marketing) oraz branży IT. Łącznie ponad 100 ogłoszeń!

Poznań - miasto nowoczesnych usług biznesowych
 

Branża nowoczesnych usług dla biznesu w stolicy Wielkopolski zatrudnia ponad 20 tysięcy osób i ciągle się rozwija. Jednym z przedsiębiorstw działających w tym sektorze jest grupa Miele, niemiecki producent sprzętu AGD, który kontynuuje rekrutację pracowników do Miele Global Services, centrum usług wspólnych grupy.

Poznań - "Złota Gmina na 5!"
 

Miasto Poznań zdobyło prestiżowy tytuł "Złotej Gminy na 5!" przyznawany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Nagrodę w imieniu Miasta odebrała dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Katja Lożina.

W czwartek konferencja pozitive technologies 2020
 

19 listopada, o godz. 9:00 wystartuje tegoroczna edycja konferencji Pozitive Technologies, organizowana przez Miasto Poznań i wspierana przez lokalnych liderów sektora IT. Swój udział potwierdziło dotychczas niemal 600 specjalistów z całej Polski. Przez cały dzień czekać będą na nich prelekcje ponad 40 ekspertów, ciekawe debaty oraz wirtualna strefa Expo ze stoiskami partnerów wydarzenia. Rejestracja wciąż trwa. Bezpłatne bilety i program dostępne są na: https://pozitive.tech/.  Konferencja odbędzie się pod hasłem "Miasto biznesu i technologii".

Pekabex: połączyliśmy siły z polskim start-upem, by przygotować się na drugą falę pandemii
 

"Mamy do powiedzenia dużo więcej, niż tylko produkcja i budowanie" - mówi Robert Jędrzejowski, prezes Pekabex SA. Po otwarciu w Gdańsku najnowocześniejszej w Europie fabryki elementów żelbetowych typu "filigran" i ogłoszeniu pierwszego polskiego systemu mieszkaniowego, teraz wraz z inżynierskim start-upem ReBuild wchodzi w temat konstrukcji maszyn.  W czasie pandemii COVID-19 kolejnym krokiem do innowacji technologicznych stała się zautomatyzowana linia do szycia maseczek.

Nadchodzi 2. edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES
 

Już za miesiąc, 19 listopada, odbędzie się druga edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. W tym roku na uczestników wydarzenia organizowanego przez Miasto Poznań wspierane przez wielkopolskich liderów sektora IT, czekać będą prelekcje ponad 40 specjalistów, podzielone na 4 ścieżki tematyczne. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na: pozitive.tech.

Sii Poznań ma już 10 lat! Poznaj 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o oddziale
 

W październiku tego roku firma Sii Polska, największy dostawca usług doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej, BPO i inżynieryjnych w Polsce, obchodzi okrągłą, 10. rocznicę funkcjonowania w Poznaniu. Jakie były jego początki, kim są "TuTejSii" i jakie rytuały mają pracownicy oddziału? Dowiedz się, oglądając film z udziałem poznańskich Power People i czytając artykuł, w którym zawarliśmy jeszcze więcej ciekawostek o wybranych 10 faktach.

Miasto Poznań na Festiwalu Pracy JOBICON online
 

Dwudniowy Festiwal Pracy JOBICON organizowany przez portal Pracuj.pl tym razem odbędzie się w formule zdalnej w dniach 21 i 22 października. Na wirtualnym stoisku Miasta Poznania będzie możliwość indywidualnego spotkania z przedstawicielami Miasta, ale także z ekspertami z branży HR - przedstawicielami Grafton i Randstad (agencji doradztwa personalnego).

Jeden program stażowy - mnóstwo ścieżek rozwoju
 

"Stypendia na staże" Biura Obsługi Inwestorów to program realizowany od 2015 roku. Z tej formy wsparcia skorzystało już 38 osób. Postanowiliśmy sprawdzić, jak potoczyły się ich dalsze losy.  Jednocześnie przypominamy, że tegoroczny nabór na stypendia na staże trwa do 31.10.2020 r.

Nowoczesna powierzchnia biurowa na Naramowicach
 

Talex S.A. to spółka z 30-letnim doświadczeniem, której domeną są usługi z zakresu szeroko pojętego wsparcia IT, doradztwa, usług chmurowych, tworzenia oprogramowania autorskiego oraz na zamówienie klienta. W październiku firma ogłosiła, że została partnerem technologicznym Panasonic Business Europe na Europę Wschodnią. Zespół Talex zaangażował się także w naszą akcję "Każdy komputer się przyda", wspierając sprzętem poznańskich uczniów. Natomiast dzisiaj opowiemy więcej o ich siedzibie!

Akcje Allegro.eu debiutują na Giełdzie Papierów Wartościowych
 

Akcje zwykłe Allegro.eu od dzisiaj są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to największy debiut w historii Polski - wynikająca z Ceny Ofertowej początkowa kapitalizacja rynkowa Spółki to 44 mld PLN. Akcje zwykłe Spółki są oznaczone symbolem ALE. Pracownicy otrzymają jednorazową premię w formie 233 Akcji o wartości 10 019 PLN, do których uprawnienia nabędą po 360 dniach licząc od dzisiaj. Akcje Allegro.eu ("Allegro", a wraz ze spółkami zależnymi: "Grupa") - platformy handlowej numer 1 i najbardziej rozpoznawalnej marki e-commerce w Polsce, liczącej ponad 12,3 mln aktywnych kupujących i ponad 117 tys. sprzedawców na dzień 30 czerwca 2020 r. - weszły dziś do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co jest zwieńczeniem największej oferty publicznej w historii Polski.

Wizyta przedstawicieli firmy Miele w urzędzie miasta
 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Olafem Bartschem, dyrektorem finansowym i administracyjnym Grupy Miele. Rozmawiano m.in. o planach inwestycyjnych niemieckiej firmy czy rozwoju Miele Global Services - centrum usług wspólnych grupy, które rozpoczęło działalność w Poznaniu w ubiegłym roku.

Poznań Miastem Przyjaznym Inwestorom
 

Stolica Wielkopolski zwyciężyła w prestiżowym konkursie Prime Property Prize 2020 i zdobyła miano Miasta Przyjaznego Inwestorom. Nagrodę odebrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas uroczystej Gali Property Forum 2020, jaka odbyła się w poniedziałek, 14 września w Warszawie. 

Miasto Poznań na 4Developers
 

Tegoroczna edycja konferencji 4Developers odbędzie się w całości online. Na naszym stoisku będziemy opowiadać o potencjale branży IT w Poznaniu oraz przedstawiać uczestnikom aktualne oferty pracy. O tym, jakich specjalistów szukają poznańskie firmy, przeczytacie poniżej.

Strona 1 2 34