Glodny.pl wśród firm wartych Poznania

W naszym cyklu "Firma Warta Poznania" przyszła pora na branżę gastronomiczną! Historia Glodny.pl rozpoczęła się w Poznaniu, ale platforma dynamicznie się rozwija. Chcecie skorzysać z imponującej oferty poznańskich restauracji? Klikajcie śmiało!

#WARTObudować - znamy plan rozwoju Warty Poznań

Akcje pro-ekologiczne spod szyldu #SzanujZieleń, aktywizacja seniorów, walka z dyskryminacją, wykluczeniami i wspieranie osób z niepełnosprawnościami - Warta Poznań to nie tylko zespół piłkarski, który po ponad 25 latach wrócił do Ekstraklasy. Poznaj bliżej najstarszy klub futbolowy w mieście, włącz się w realizację "Planu Rozwoju 2020-23" i przekonaj się, że #WARTObudować.

Poznań z wysokimi ratingami międzynarodowych agencji

Agencje Moody's Investors Service oraz Fitch Ratings potwierdziły wysoki rating Poznania. Oznacza to, że Miasto ma bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań. Niezależnie instytucje doceniają rozważną politykę finansową stolicy Wielkopolski oraz to, że zapewnia ona swoim mieszkankom i mieszkańcom wysokiej jakości usługi.

Eksperci KPMG o ulgach dla B+R - webinar 3 marca

Miasto Poznań oraz KPMG w Polsce zapraszają na bezpłatne spotkanie online pt. "Dofinansowanie działalności przedsiębiorstw ulgą B+R, IP Box i dotacjami, w tym z nowej Perspektywy UE 2021-2027", które odbędzie się 3 marca 2021 r. w godz. 11.00-12.00 za pośrednictwem platformy webcastowej. Podczas wirtualnego spotkania, oprócz części prezentacyjnej przewidzieliśmy możliwość interakcji ekspertów i uczestników w postaci sesji Q&A, podczas której będą mogli Państwo zadać pytania i odnieść się poruszanej tematyki.

Sumika Polymer Compounds Europe otwiera fabrykę pod Poznaniem

Sumika Polymer Compounds Europe (SPC EU) rozszerza działalność w Polsce, gdzie dotychczas dostarczała swoje wyroby wytwarzane w innych fabrykach grupy. Do końca 2021 roku w podpoznańskich Plewiskach postanie czwarty europejski zakład koncernu chemicznego, wytwarzający mieszanki na bazie polipropylenu wykorzystywane m.in. przez sektor motoryzacyjny. W zakładzie, który zgodnie z założeniami rozpocznie produkcję
w pierwszym kwartale 2022 roku, w pierwszym etapie pracę znajdzie 30 osób. Inwestycja zapewni japońskiej firmie dodatkowych 30 tys. ton zdolności produkcyjnych dla grupy, zwiększając moce wytwórcze europejskich zakładów do poziomu 170 tys. ton rocznie.

Webinarium "Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach budżetu Unii na lata 2021-2027 (COSME - Single Market Programme, InvestEU)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ośrodek Enterprise Europe Network zapraszają wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pt.: "Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach budżetu Unii na lata 2021-2027 (COSME - Single Market Programme, InvestEU)", które odbędzie się 18 lutego br. w godzinach 11:30-13:00.

Jak widzą Poznań menedżerowie największych firm?

Poznań kojarzony jest z biznesem i przedsiębiorczością. Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli kilku dużych poznańskich firm o to, co najbardziej cenią w stolicy Wielkopolski. Tak powstał film, którym będziemy promować potencjał Miasta m.in. wśród nowych inwestorów.

Nowa inwestycja na Wildzie - ruszyły przetargi

Miasto Poznań wystawiło na sprzedaż działkę o powierzchni 450 metrów kwadratowych w rejonie ulicy Roboczej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także nieruchomość o powierzchni ponad 770 metrów kwadratowych, którą sprzedać chcą Targowiska Sp. z o.o. Zakup obu działek stworzy świetne możliwości inwestycyjne dla deweloperów.

Co słychać w Poznaniu? Podsumowanie biznesowe 2020

W Poznaniu rok przywitaliśmy hucznie - gościliśmy u nas wydarzenia BSS Forum i Galę Outsourcing Stars, podczas której otrzymaliśmy kolejną nagrodę Outsourcing Stars w kategorii Miasto. Były to jedyne tak liczne wydarzenia branży usług nowoczesnych w 2020, które odbyły się fizycznie, kiedy mogliśmy być razem. 2020 rok przeniósł nas wszystkich w świat digitalowy.

Cognifide staje się Wunderman Thompson Technology

Jeden z największych pracodawców IT w Wielkopolsce, Cognifide Polska, wraz ze swoim poznańskim oraz bydgoskim oddziałem, zmienia nazwę na Wunderman Thompson Technology. W Polsce od 15 lat powstawały projekty dla takich globalnych gigantów jak m.in. Ford, Unilever czy Telegraph Media Group. Bliższa współpraca z Wunderman Thompson oznacza poszerzenie tego portfolio o kolejne światowe marki.

Nordcloud rośnie dzięki zakupowi przez IBM

Poznańskie biuro Nordcloud w pierwszym kwartale 2021 roku czeka ogromna zmiana. Globalny lider branży IT, IBM, zainwestował w Nordcloud i zamierza m.in. właśnie z Poznania świadczyć usługi chmurowe dla swoich klientów. Po zamknięciu transakcji Nordcloud stanie się własnością IBM.

Znajdź pracę w Poznaniu!

We współpracy z poznańskimi pracodawcami, przygotowaliśmy kolejną odsłonę folderu "Znajdź pracę w Poznaniu!". Zebraliśmy oferty od ponad 20 firm z branży produkcyjnej, sektora usług nowoczesnych (finanse, księgowość, obsługa klienta, marketing) oraz branży IT. Łącznie ponad 100 ogłoszeń!

Poznań - miasto nowoczesnych usług biznesowych

Branża nowoczesnych usług dla biznesu w stolicy Wielkopolski zatrudnia ponad 20 tysięcy osób i ciągle się rozwija. Jednym z przedsiębiorstw działających w tym sektorze jest grupa Miele, niemiecki producent sprzętu AGD, który kontynuuje rekrutację pracowników do Miele Global Services, centrum usług wspólnych grupy.

Poznań - "Złota Gmina na 5!"

Miasto Poznań zdobyło prestiżowy tytuł "Złotej Gminy na 5!" przyznawany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Nagrodę w imieniu Miasta odebrała dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Katja Lożina.

W czwartek konferencja pozitive technologies 2020

19 listopada, o godz. 9:00 wystartuje tegoroczna edycja konferencji Pozitive Technologies, organizowana przez Miasto Poznań i wspierana przez lokalnych liderów sektora IT. Swój udział potwierdziło dotychczas niemal 600 specjalistów z całej Polski. Przez cały dzień czekać będą na nich prelekcje ponad 40 ekspertów, ciekawe debaty oraz wirtualna strefa Expo ze stoiskami partnerów wydarzenia. Rejestracja wciąż trwa. Bezpłatne bilety i program dostępne są na: https://pozitive.tech/.  Konferencja odbędzie się pod hasłem "Miasto biznesu i technologii".

Strona 1 2 34