Mistrzostwa w smoczych łodziach "Dragony 2019"

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji "Dragony 2019". To impreza turystyczna skierowana dla amatorów, którzy wcześniej nie startowali w tego typu konkurencji.

Poznańskie Dragony 2018
Poznańskie Dragony 2018, zdj. T. Szwajkowski

Smocze łodzie to drużynowy sport wodny, w którym uczestnicy napędzają łódź za pomocą wioseł. Dyscyplina ze względu na swój widowiskowy charakter staje się coraz bardziej popularna zwłaszcza wśród firm i instytucji, które wykorzystują zawody jako element integracji pracowników.

Zawody, które odbęda się 8 czerwca 2019 r. (sobota) na Torze Regatowym Malta w Poznaniumają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. "Poznańskie Dragony" mają Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania. 

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

  1. FAN - konkurencja dla amatorów - pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT - konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX - osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Zachęcamy również do udziału w 5. Poznań Canoe Challenge - Mistrzostwach w kajakarstwie turystycznym skierowanych dla amatorów. Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie.

Film Poznańskie Dragony 2018

Każdy uczestnik dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Szczegóły na temat obu imprez znajdują się na stronie: www.aktywninawodzie.pl