Montaż bramownicy na ul. Hlonda

ZDM

Uszkodzoną w ubiegłym roku bramownicę na ul. Hlonda zastąpi nowa konstrukcja. Jej montaż rozpocznie się w środę, 5 sierpnia. Na jezdni w kierunku ronda Śródka mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Nad jezdnią ul. Hlonda prowadzącą w stronę Śródki, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Smolną i Główną stanie nowa bramownica służąca do montażu znaków drogowych. Stara konstrukcja została zniszczona w wyniku wypadku, do którego doszło w tym miejscu w listopadzie ubiegłego roku.

Prace związane z instalacją bramownicy rozpoczną się w najbliższą środę o godzinie 12:00. W pierwszej kolejności zamontowane zostaną pionowe słupy, a roboty prowadzone będą w pasach zieleni po obu stronach zachodniej jezdni ul. Hlonda. Na tym etapie prac przewidziano zawężenie zewnętrznych pasów jezdni. Montaż poziomej belki nad jezdnią wymagać będzie zajęcia środkowych pasów ruchu, a nawet chwilowego zamknięcia całej nitki w kierunku Śródki. Dlatego ten drugi etap prac prowadzony będzie nocą; jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 23:00.

Wszystkich poruszających się w rejonie prowadzonych prac prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Za wszelkie powstałe utrudnienia przepraszamy.

ZDM

Zobacz na planie

sieci społecznościowe