Przebudowa ul. Jarochowskiego

Rusza przebudowa ulicy Jarochowskiego - od 20 lipca zmiana organizacji ruchu.
Schemat organizacji ruchu
Schemat organizacji ruchu

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym roboty skupią się na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu tranzytowego, będzie tam możliwy jedynie ruch jednokierunkowy w stronę ul. Chociszewskiego dla służb miejskich oraz osób dojeżdżających do posesji. Wyłączone z użytku zostaną także miejsca parkingowe, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów.

Dojazd do prostopadłych ulic będzie możliwy dzięki zachowaniu wjazdu w ulice Stablewskiego i Morawskiego. Ponadto na ul. Stablewskiego, na odcinku między ul. Jarochowskiego a Bogusławskiego, odwrócony zostanie kierunek ruchu, tzn. przejazd będzie możliwy w stronę ul. Głogowskiej. Z pozostałych ulic dochodzących do ul. Jarochowskiego nie będzie możliwości wjazdu na zamknięty odcinek remontowanej drogi. Dojazd do ul. Wyspiańskiego i Hetmańskiej będzie możliwy objazdem ulicami: Chociszewskiego, Kasprzaka, Matejki oraz Chociszewskiego i Reymonta. Dla ruchu lokalnego pozostanie także dojazd do ul. Hetmańskiej poprzez Jarochowskiego, Niegolewskich i Kasprzaka.

Na zamkniętym odcinku ul. Jarochowskiego będzie możliwy ruch pieszy i rowerowy. Dwa przejścia dla pieszych w rejonie prac zostaną zachowane, tj. przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego oraz Jarochowskiego i Sczanieckiej, jednak wraz z postępem robót mogą być one przesuwane (w granicach ok. 20-30 metrów).

Zobacz na planie