Zmiany z Strefie Płatnego Parkowania

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania ruszyła 1 czerwca, od 1 lipca funkcjonuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce.

Zmiany z Strefie Płatnego Parkowania - grafika artykułu
Zmiany z Strefie Płatnego Parkowania

Początek czerwca przyniósł istotne zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Obowiązywać zaczęła Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum, zmieniły się stawki za postój, zniknął podział na podstrefy żółtą, zieloną i czerwoną. Poniżej przypominamy najważniejsze informacje związane z parkowaniem w SPP według nowych reguł.

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum (Czerwona)

Obowiązuje od 1 czerwca na terenie osiedla Stare Miasto (Centrum).

Godziny funkcjonowania: 8:00 - 20:00 od poniedziałku do piątku i 8:00 - 18:00 w soboty.

Wysokość opłat za parkowanie:

  • 1-sza godzina: 7 zł
  • 2-ga godzina: 7,40 zł
  • 3-cia godzina: 7,90 zł
  • Każda kolejna godzina: 7 zł

Strefa Płatnego Parkowania (Niebieska)

Godziny funkcjonowania: 8:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.

Wysokość opłat za parkowanie:

  • 1-sza godzina: 3,50 zł
  • 2-ga godzina: 4,20 zł
  • 3-cia godzina: 4,90 zł
  • Każda kolejna godzina: 3,50 zł

Identyfikator mieszkańca:

Od 1 czerwca dostępny wyłącznie dla mieszkańców zameldowanych w danym sektorze ŚSPP / SPP na pobyt stały lub tymczasowy i płacących podatki na rzecz miasta Poznania.

Cena abonamentu: 30 złotych miesięcznie za pierwszy samochód, przy zakupie abonamentu 12-miesięcznego, jeden miesiąc jest bezpłatny.

Abonament dla użytkowników samochodów użyczonych od 1 czerwca dostępny wyłącznie dla aut leasingowanych, kredytowanych i służbowych.

Wymienione wyżej zmiany w SPP nie są jedynymi zaplanowanymi na ten rok. Do 1 lipca zacznie funkcjonować Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce, nowy podział na sektory i pojawią się większe możliwości parkowania dla dostaw. Pod koniec roku planowane jest też uruchomienie SPP na Wildzie i Łazarzu.

Zródło: zdm.pl

Więcej informacji dotyczących funkcjonowania Zarządu Dróg Miejskich i zmian w Strefie Płatnego Parkowania udziela Biuro Poznań Kontakt od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:30 do 20:00 pod numerem telefonu 61 646 33 44.

  

MSz

sieci społecznościowe