Raport z I etapu konsultacji społecznych PZMM

Pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania za nami. Przypomnijmy, że Plan Mobilności, który powstanie do listopada bieżącego roku, będzie kompleksowym dokumentem, który obejmie wszystkie zagadnienia dotyczące komunikacji i przemieszczania się w obrębie miasta Poznania oraz wskaże dalsze kierunki ich rozwoju.

W czterech spotkaniach konsultacyjnych, które odbyły się w dniach 14-16 stycznia 2020 w Sali Białej Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim, wzięło udział w sumie ponad 100 mieszkańców Poznania. Oprócz tego w jednej z poznańskich szkół na specjalnych zajęciach warsztatowych na temat przemieszczania się po mieście mogli wypowiedzieć się uczniowie.

Każde ze spotkań miało podobny przebieg: zaczynało się od prezentacji przybliżającej obecnym ideę zrównoważonej mobilności i Planu Mobilności, omawiającej poszczególne etapy i harmonogram prac, po której następowała część warsztatowa. Moderatorzy zbierali w poszczególnych grupach potrzeby i oczekiwania uczestników (mieszkańców, społeczników, radnych osiedlowych, przedstawicieli różnych wydziałów Urzędu Miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych i spółek, a także ekspertów) - wobec mobilności w Poznaniu i dokumentu, który powstanie. Następnie prowadzący wspólnie z uczestnikami pracowali nad uszeregowaniem działań według priorytetów. Po podsumowaniu pracy w grupach na sam koniec osoby biorące udział w spotkaniu zostały poproszone o odniesienie się do 10 ogólnych stwierdzeń dot. transportu i przemieszczania się po mieście. Była to tzw. kropkokracja. Wszystkie uwagi i zgłoszenia, a także wynik prac stolikowych zostały zebrane w dołączonym raporcie.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem z konsultacji i dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniach!

Projekt na zlecenie Urzędu Miasta Poznania realizuje firma "TRAKO" PROJEKTY TRANSPORTOWE, konsultacje społeczne przeprowadzają Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej