Wyróżnienia Specjalne 2016

Robert Budny

19 grudnia 2015 reprezentował Poznań oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki na I Otwartych Mistrzostwach Świata Krav Maga w Paryżu  gdzie wywalczył tytuł Wicemistrza Świata Krav Maga w kategorii Open  - oraz zajał 3 miejsce w kategorii Senior a 12 kwietnia 2015 r. wygrał Championnat de France Krav Maga zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrza Francji.


Teresa Cicha

Podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych które w dniach 21.07 - 4.08 odbyły się w Los Angeles zawodniczka mieszkająca w Poznaniu zdobyła w bowlingu trzy medale: Złoty medal w drużynie 4 osobowej (2+2), złoty medal w parach, srebrny medal indywidualnie. W igrzyskach wziżeło udział 7 tys zawodników i 3 tys trenerów. Teresa trenuje kręglarstwo klasyczne od 2000 roku w Czarnej Kuli, od 2002 roku bowling w kręgielni Nicu. W grupie Olimpiady Specjalne Wielkopolska - Poznań opiekuje się nią trener Henryk Kulinowski.


Artur Kujawiński

Jako pierwszy poznaniak ukończył morderczy bieg Spartathlon na dystansie 246 km, prowadzący z Aten do Sparty.


Magda Linette

Rok 2015 jest najlepszym w karierze Magdy Linette. Polka po dobrym występie w US Open i Tokio awansowała na 64. miejsce rankingu WTA. 23-latka to obecnie druga po Agnieszce Radwańskiej rakieta polskiego kobiecego tenisa. Poznanianka po kwietniowym turnieju w Katowicach jako dziewiąta Polka w historii awansowała do setki najlepszych zawodniczek na świecie, a po swoim pierwszym, niedzielnym finale turnieju WTA w Tokio znalazła się na 64. pozycji. - W finale imprezy w stolicy Japonii zmierzyła się z Yaniną Wickmayer. Zakończyła rok 2015 na 93 miejscu rankingu WTA.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej