Wyróżnienia Specjalne 2017

Katarzyna Błoch

Wielokrotna Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim na wózkach. Ma na swoim koncie także tytuł vice Mistrzyni Świata. W październiku 2016 roku przywiozła tytuł vice Mistrzyni Europy w kategorii solo oraz wraz ze swoim partnerem tytuł Mistrzów Europy we freestalu zdobyte w Koszycach na Słowacji.

Maja Stroińska

Zawodniczka Klubu Sportowego Warta. Skoki do wody trenuje od 2014 roku. Trenerem Mai jest Szymon Paterek. Urodzona w 2007 roku reprezentantka Poznania jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 87 w Antoninku. W trakcie zawodów Grand Prix Polski w Tychach zdobyła złoty medal na trzymetrowej trampolinie uzyskując 84,15 punktów oraz brąz w kategorii trampoliny jednometrowej z wynikiem 113,10 punktów. Sukces zawodniczki w tej dyscyplinie jest jednocześnie pierwszym dla Poznania sukcesem od ponad 50 lat.

Roman Roszkiewicz

Poznaniak. Hodowca koni, twórca stadniny koni Hanowerskich. Miłośnik koni i jeździectwa, inicjator pierwszych w historii Polski zawodów konnych w randze 4*. Od 2013 roku mecenas CS4* Poznań. Prywatnie amatorsko uprawia powożenie.

Kazimierz Niewitecki

Od lat związany pływaniem, a od 2014 roku związany jest z Poznańskim Związkiem Olimpijskim.

Mezo (Jacek Mejer)

Od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak SACRUM, WAŻNE, KRYZYS, PO ROBOCIE czy ANIELE. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Biegacz-amator, z rekordem życiowym w maratonie 2 godziny 55 minut. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show BITWA NA GŁOSY i doprowadził swój zespół MEZOTEAM do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Tabbem, Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem czy Hanią Stach. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej