Zapraszamy na Poznański Targ Dobra

Już w najbliższą sobotę, 14 września w Poznaniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - obchody IX Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych połączone z I Targami Ekonomii Społecznej.

Dzień ngo
Dzień ngo

Organizacje pozarządowe świętować będą już po raz 9., natomiast podmioty związane z ekonomią społeczną dopiero startują z pierwszą edycją własnego wydarzenia. "Poznański Targ Dobra" - bo pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna impreza to doskonała okazja, by poznać lokalnych społeczników, wolontariuszy i inne osoby zaangażowane w różne działania na rzecz każdego z nas.

Przypominamy, że w tym roku Dzień Organizacji Pozarządowych odbędzie się 14 września w godzinach 10.00 - 16.00   (16.00 - 17.00 - sprzątanie stoisk) przy ul. Św. Marcin   (między ul. Ratajczaka a Kantaka). Dodatkowo, to kilka godzin świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych w ramach licznych atrakcji przygotowanych właśnie przez uczestników "Poznańskiego Targu Dobra". Prócz konkursów mieszkańcy będą mogli przyjrzeć się z bliska działalności poznańskich organizacji pozarządowych oraz podmiotów ekonomii społecznej, które przygotowały liczne warsztaty i spotkania.  

W specjalnie wyodrębnionej strefie ekoNGO będzie można zaczerpnąć inspirację do bardziej ekologicznego stylu życia.

Podczas warsztatów "Miododajny Ogród" będzie można poznać gatunki roślin miododajnych i tajniki ich pielęgnacji. Poznaniacy poznają również zasady montażu i budowy hoteli dla owadów oraz ich roli w środowisku miejskim. Uczestnicy warsztatów "Poznaj ptasich sąsiadów" będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska najczęściej spotykanym gatunkom ptaków w mieście. Atrakcją będzie również pokaz techniki palenia w piecach, połączony z dyskusją, w jaki sposób można ograniczyć niską emisję zanieczyszczeń do powietrza.

Dla najmłodszych Fundacja Niwa stworzy strefę dziecka, w której będzie można wziąć udział w miniolimpiadzie sportowej, uczestniczyć w pokazach naukowych oraz muzycznych, a także stworzyć własnego slima - "glutka" czy zagrać w "Memory".

Zapraszamy 14 września na ulicę Święty Marcin. Wspólne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.
W załączniku znajda Państwo mapkę oraz harmonogram imprezy 

MK

Załączniki