Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

44. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

2017-09-01 ( piątek ) – 2017-09-03 ( niedziela )
Tor Poznań, ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo k/Poznania

Automobilklub Wielkopolski w dniach 1-3 września 2017 r. organizuje 44. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jest to najstarszy tego typu rajd w Polsce. Patronat Honorowy nad tegoroczną imprezą objęli: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Starosta Poznański Jan Grabkowski.

W rajdzie udział weźmie około 40 pojazdów wyprodukowanych przed 1985 rokiem. Do najciekawszych należą Citroen B14 z 1928 r., Plymouth z 1929 r., z tego roku również Ford A Sport Coupe i Desoto Model K oraz MG TD z 1952 r. Na liście startowej jest też kilka różnych modeli mercedesów oraz samochody znane z ulic z okresu PRL-u jak AWZ P70, Wartburg, Fiat 125p czy Polonez.

W dniu 2 września zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy  pozwolą wyłonić najlepszych. Uczestników będzie można oglądać na starcie przed Hotelem "Delicjusz" w Trzebawiu o godz. 10.00, a potem w Stęszewie, Niepruszewie, Lusowie oraz na Torze "Poznań".

Kulminacyjnym punktem programu tego dnia rajdu będzie Konkurs Elegancji, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Pokaz odbędzie się na placu Wolności w Poznaniu o godz. 15.00. Część uczestników rajdu o bardziej sportowym zacięciu zawody rozpocznie już w piątek, 1 września, podczas rozgrywanego na Torze "Poznań" Memoriału im. Henryka Rucińskiego. Dla nich możliwość ścigania się na jedynym w Polsce torze do wyścigów samochodowych i motocyklowych będzie niecodzienną atrakcją.