Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Robertem Maciągiem

2017-09-25 ( poniedziałek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Robertem Maciągiem "Irańska mozaika"

Z czym kojarzy Wam się Iran? Tym pytaniem zaczyna się pokaz slajdów o tym cudownym kraju, który Robb  odwiedził już kilkukrotnie, a do którego jeździ od 20 lat.

Odpowiedzi padają różne, ale niemal wszystkie dotyczą wojny, terroru i  wszelkiej telewizyjnej propagandy. Tymczasem Iran, obok Turcji i Syrii
(przed wybuchem wojny domowej) była zaliczany do najprzyjemniejszych  krajów do podróżowania. Wszystko dzięki cudownej perskiej gościnności, historii i kulturze.

Ten pokaz to mieszanka opowieści o spotkaniach, niuansach perskiej kultury i przede wszystkim próba "odczarowania" złej, medialnej reputacji tego kraju.

Robert "Robb" Maciąg - rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne, czy rowerowej do Chin, czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych: "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę", "Rowerem w stronę Indii", "Podręcznik Przygody Rowerowej", "Tysiąc Szklanek Herbaty", "Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach" oraz "TukTukCinema, czyli historia o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku i Lolku". Dwukrotny laureat nagrody Traveler miesięcznika "National Geographic" (2007 - podróż życia, 2013 - podróżnicza książka roku). Jeżeli nie pisze, to fotografuje młode pary, prowadzi wraz z żoną warsztaty etnograficzne dla szkół i wspomaga fundację Szkoły na Końcu Świata. Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

_
oprac.LT