Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Jak ze sobą rozmawiać, czyli o języku żyrafy i języku szakala

2018-01-23 ( wtorek )
18:30-20:00
Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie, ul.Zeylanda 11, Poznań

To, w jaki sposób komunikujemy się ze sobą, jakich używamy słów - wszystko to kształtuje nasze wzajemne relacje. Chwila prawdziwej rozmowy może czasami zmienić nasze myślenie, decyzje, podejście do wielu spraw, a w konsekwencji nasze życie. Niektóre słowa wypowiedziane do nas ze strony bliskich osób zostają w nas na wiele lat, budząc wzruszenie i przywołując jakby znikąd uśmiech bądź też powodując cichy żal i smutek. Słowami możemy budować i leczyć, i słowami możemy ranić i sprawiać ból drugiej osobie. Jak zatem rozmawiać ze sobą, by wzajemna komunikacja stała się źródłem zadowolenia i radości - rozmawiaj z innymi (i z samym sobą) językiem żyrafy - powiedziałby psycholog Marshall B. Rosenberg - autor metody Porozumienie bez przemocy. Dowiedz się, jak to zrobić!

Prowadzenie:

Beata Baron

Kiedy: 23 stycznia 2018 r. Godzina: 18.30 Miejsce: ul. Zeylanda 11, Poznań, poziom +1

Organizator:

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij Po Zdrowie Współfinansowanie: ASI Polska Wstęp bezpłatny Spotkanie połączone jest z degustacją.

Beata Baron jest doktorem nauk społecznych. Od wielu lat prowadzi zajęcia ze studentami i pracuje jako nauczyciel. Prywatnie żona i matka nastoletnich synów.

Zobacz blog.siegnijpozdrowie.org/2018/01/jak-ze-soba-rozmawiac-czyli-o-jezyku.html