Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Uczta z rotmistrzem Żegockim - historyczna gra fabularna

2018-01-26 ( piątek )
18:30-20:00
Hotel Kolegiacki, pl. Kolegiacki 5, Poznań

Jak to wygląda?
Wcielasz się w rolę jednego ze szlachty ciągnącego na sejm, który został zaproszony na ucztę do weterana wojny na Ukrainie, rotmistrza Krzysztofa Żegockiego. W odegraniu roli pomaga Ci karta z informacjami i zadaniem do wykonania. W trakcie uczty w pałacu Żegockiego starasz się wybadać swoje stronnictwo polityczne, które pomoże Ci osiągnąć Twój cel. To, do kogo się przyłączysz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

A gdzie zabawa?
Zasiądziesz za biesiadnym stołem, gdzie na własne oczy zobaczysz szlacheckie zwyczaje. Zjesz wyborne danie z kaczki przyrządzone według najstarszej książki kucharskiej kuchmistrza Lubomirskich Stanisława Czarnieckiego oraz napijesz się zacnego wina. Zwiedzisz pałac Żegockiego i zjesz kolację w zabytkowej piwnicy. Weźmiesz udział w bitwie na szable (piankowe. Zobaczysz pokaz walk na szable stalowe w świetle pochodni

Czy musisz mieć strój?
Nie, stroje nie są wymagane, aczkolwiek zwiększą one klimat wydarzenia. Nie musi być pełny strój - sama czapka czy pas kontuszowy wiele dadzą. Polecamy wypożyczalnię Teatru Wielkiego - http://opera.poznan.pl/pl/teatr-2

Fabuła
Jest rok Anno Domini 1652. Rotmisrz Jego Królewskiej Mości Krzysztof Żegocki wyjechał tłumić bunt Kozaków na Ukrainie 4 lata temu. Teraz wraca do rodzimej Wielkopolski jako doświadczony wojskowy, by zmierzyć się z nowym problemem - zebraniem pieniędzy na opłacenie wojska.

Jaka cena?
Są dwie opcje cenowe: pełna - 78 zł od osoby lub rabatowa - 55 zł od osoby na pokrycie menu i innych kosztów. Aby uzyskać rabat, musisz dać Nobile verbum (słowo szlachcica), że udostępnisz na Facebooku kolejną edycję wydarzenia, oczywiście jeżeli gra Ci się spodoba.

Zobacz cityevent-poznan.pl/co-w-poznaniu/co-robic/uczta-gra-rpg/