Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Ponadczasowość - wernisaż wystawy

2018-04-27 ( piątek )
19:00
Atelier Myszkowski_Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Wernisaż fotografii Maksymiliana Myszkowskiego oraz prezentacja mebli projektu Romana Modzelewskiego wykonanych przez Vzór.

Fenomenem prezentowanych prac jest wspólny mianownik - zarówno fotografie Myszkowskiego jak i projekty Modzelewskiego zostały stworzone w trudnym dla polskich artystów czasie [cenzura].
Sami artyści w swoich czasach, uznani zostali za wychodzących nieco przed szereg.

Wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja płócien z prywatnej kolekcji rodziny Myszkowskich.

Podczas wydarzenia, odbędzie się uroczyste odsłonięcie rzeźby "Miasin-Miłość Leonidasa" w holu budynku Arkadii.Od dnia 27/04/2018 dzieło autorstwa Vahan Bego, będzie udostępnione szerokiej publiczności. Artysta który urodził się i dorastał w Armenii, jest rzeźbiarzem, malarzem, scenografem. Organizuje realizacje multimedialne i happeningi. Rzeźbi w kamieniu, stali i ceramice. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Armenii na kierunku rzeźby monumentalnej. Przyjechał do Polski w 1993 roku. Jego prace pokazywane są na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i na świecie. Jest autorem wielu monumentalnych projektów. Artysta mieszka i tworzy w Poznaniu. Więcej informacji na stronie: www.vahanbego.com

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne, organizatorzy proszą jednak o odbiór zaproszeń w siedzibie fundacji, przy ul. Ratajczaka 44, a także zapisanie się na listę gości poprzez "wzięcie udziału" w wydarzeniu na fb.

Projekt realizowany jest przy współudziale środków finansowych Miasta Poznania.

Zobacz www.facebook.com/ateliermyszkowski/