Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

iepodległa: Mapa mojego świata - rodzinne warsztaty plastyczne

2018-06-16 ( sobota )
11:15
Sala Spotkań, Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1, Poznań

Mapa mojego świata

Działalność kolekcjonerska Galerii Plakatu i Designu skupia się wokół dostrzegania różnorodnych form grafiki użytkowej. Trzon zbioru stanowi kolekcja plakatu polskiego oraz obcego, ponadto licznie reprezentowane są obiekty uzupełniające, takie jak książki ilustrowane, kalendarze, okładki czasopism, pocztówki i inne druki zaprojektowane przez znanych artystów.
Organizatorzy zapraszają na wydarzenie Mapa mojego świata - warsztaty dla rodzin połączone z prezentacją książek z kolekcji Galerii Plakatu i Designu, ukazujących w wysmakowanej szacie graficznej Polskę i jej różnorodne krainy geograficzne, walory kulturowe czy znane miejsca oraz zabytki. Wyeksponowane zostaną także Niemapy - cykl ilustrowanych rodzinnych map-przewodników po wybranych miastach naszego kraju.
Warsztaty plastycznedla rodziny z dziećmi powyżej 3. roku życia, uczestnicy zostaną zaproszeni do stworzenia mapy swojego miejsca na ziemi.
prowadzenie: Barbara Górecka
Na warsztaty obowiązują zapisy na adres e-mail: basia@mnp.art.pl
wstęp w cenie biletu do Muzeum
Więcej na temat programu z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości można znaleźć na podstronie, pod linkiem: 1918-2018. Wolność. Kocham i rozumiem
Więcej informacji na temat ogólnopolskiego programu Niepodległa pod linkiem niepodlegla.gov.pl

Zobacz www.mnp.art.pl