Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Bieg Czerwca '56

2018-06-24 ( niedziela )
11:00
Zakłady im. Hipolita Cegielskiego, ul. 28 czerwca 1956 223/229

Bieg z okazji 62 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku to impreza sportowa upamiętniająca wydarzenia z tamtego okresu, jakie miały miejsce na ulicach Poznania. Jednocześnie jej celem jest szerzenie wiedzy o tym, co zaczęło się w zakładach Cegielskiego, a następnie przeniosło się na ulice miasta. Bieg oraz Sztafeta Pamięci Czerwca 56 będzie miał więc charakter hołdu wyrażonego ofiarom tamtego buntu oraz edukacji lokalnej społeczności w tym zakresie tematycznym.

Zawodnicy pobiegną w Poznaniu 24 czerwca (niedziela). Start o 11. Symboliczne znaczenie w kontekście upamiętnienia owych wydarzeń będzie miała trasa czerwcowych zmagań. Przebiegnie ona ulicami, na których rozegrały się dramatyczne momenty Poznańskiego Czerwca.

Każdy z uczestników tej imprezy sportowej otrzyma od organizatorów okolicznościowy, odlewany medal oraz ulotkę informacyjną zawierającą najważniejsze fakty związane z Czerwcem 1956. Ponadto pierwszych 1956 zarejestrowanych osób znajdzie w pakiecie startowym symboliczne opaski powstańcze.

Przy współpracy z Muzeum Powstania Poznańskiego, dla najbardziej chłonnych wiedzy, utworzona zostanie specjalna strefa historyczna w okolicach mety. Dodatkowo z każdej opłaty startowej zostanie przeznaczone 4 pln na renowację miejsc związanych z wydarzeniami Czerwca '56.

Bieg planowany jest na dystansie 10 km w dwóch wariantach. Bieg indywidualny oraz Sztafeta Pamięci Czerwca '56, która powiązana będzie ze specjalnymi strefami czerwcowych wydarzeń. To w tych miejscach dochodzić będzie do zmiany zawodników - bieg zostanie podzielony na pięć odcinków o długości 2 km każdy. Czas trwania, trasa oraz meta biegu są wspólne zarówno dla biegaczy indywidualnych, jak i zespołów sztafetowych.

O odpowiednie przygotowanie osób pragnących wziąć w nim udział zadbają profesjonalni trenerzy, którzy pomogą dopasować indywidualny plan treningowy dla zawodników. Dodatkowo utworzona zostanie dedykowana platforma społecznościowa na portalu Pulsstory. Dzięki temu uczestnicy będą mogli wzajemnie motywować się do treningów przy jednoczesnym dzieleniu się refleksjami i opiniami na temat wydarzeń z czerwca 1956 r..

Zobacz biegczerwca56.pl/