Liceum Akademickie Da Vinci
Dyrektor
Ewa Socha od 27 lat zarządza szkołami, prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych
Uprawnienia
Liceum Akademickie jest szkołą niepubliczną o uprawnienia szkoły publicznej co oznacza, że absolwenci kończą edukację egzaminem maturalnym.
Dojazd
Siedzibą Liceum jest budynek Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby 10, położony w centrum miasta. Uczniowie mają do dyspozycji sale lekcyjne, pracownie specjalistyczne, bibliotekę, siłownię, salę fitness, korty do gry w squasha, Aulę Artis.
Historia szkoły
Zespół Szkół Da Vinci został założony w 2009 roku. W tym roku powstała Szkoła Podstawowa Da Vinci i Gimnazjum Akademickie. W kolejnych latach oferta Zespołu poszerzyła się o Przedszkole, a od 2012 roku także o Liceum Akademickie Da Vinci.
Profile
Program nauczania zakłada nauczanie j. polskiego, matematyki i informatyki na poziomie rozszerzonym od pierwszej klasy oraz wybór przedmiotów na poziomie poszerzonym w drugiej klasie w formie fakultetów. Dodatkowo uczniowie wybierają jeden profili, który uzupełnia podstawę programową o kompetencje zawodowe tj.:
-profil językowy (klasa dwujęzyczna z rozszerzonym językiem angielskim),
-profil STEAM,
-profil projektowanie - design thinking.
Języki obce
Uczniowie przez 3 lat uczą się j. angielskiego. Drugim językiem do wyboru pozostaje język hiszpański i niemiecki. Języki nauczane są w grupach o zróżnicowanym poziomie w zwiększonym wymiarze godzin.
Koła zainteresowań
Koła uruchamiają się na podstawie bieżących potrzeb uczniów.
Kontakty zagraniczne
Szkoła jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Young Malta. Corocznie biorą udział zespoły teatralne z zagranicy. Czynnie uczestniczymy w pracach międzynarodowej społeczności eTwinning. Naszymi partnerami w projekcie opartym na metodzie game learningu są Turcja, Grecja, Hiszpania, Węgry i Włochy. Wizyty studyjne nauczycieli w Norwegii, Finlandii, Portugalii i Hiszpanii pozwalają na wymianę dobrych praktyk. Szkolenia w Wielkiej Brytanii w zakresie metody CLIL przygotowują nauczycieli do nauczania w klasie dwujęzycznej. W ramach współpracy z Nanjing University of Information Science & Technology, chińska uczelnia oferuje naszym uczniom pełne stypendium i studia w j. angielskim. Szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie Debat Oksfordzkich, w którym biorą udział szkoły z Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Niemiec. Celem programu jest promowanie i wdrażanie innowacyjnych projektów w szkołach i współpraca z uczelniami wyższymi.
Osiągnięcia szkoły
Uczniowie są laureatami licznych konkursów i olimpiad m.in.:
- Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur,
- Konkursu Wiem Wszystko!
- Olimpiady Artystyczna,
- Olimpiady Języka Angielskiego
- Debaty Oxfordzkie.
Społeczność szkoły bierze aktywny udział w wielu projektach wolontariackich. Działania w tym zakresie były wielokrotnie nagradzane w tym ogólnopolską nagrodą fundacji Mam Marzenia "Marzenka".
Wybierane kierunki studiów
Inżyniera biomedyczna - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Zdrowie publiczne- Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
BA International Relations with Study Abroad - University of Exeter
Inżynieria zarządzania w języku angielskim - Politechnika Poznańska
Medycyna - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Indologia - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Psychologia - Uniwersytet SWPS
Filologia Angielska - Uniwersytet im. Adma Mickiewicza