Miasto wspiera pomysły młodzieży

Rusza III edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskać środki na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

Fundusz Samorządów Uczniowskch - grafika artykułu
Fundusz Samorządów Uczniowskich

Konkurs adresowany jest do uczniów poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych poznaniaków zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta. Przed każdą edycją konkursu w Urzędzie Miasta zorganizowane są warsztaty dot. tworzenia projektów oraz współpracy w zespole.

Liczba realizowanych projektów w ramach FSU rośnie.  W 2018 r., dofinansowanie otrzymało 18 szkół, a w 2019 r. już 27. Dzięki środkom Miasta młodzież zrealizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W kilku szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy wypoczynku. Tegoroczna edycja może być jeszcze ciekawsza, bowiem w przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Uczniowie będą mogli pozyskać do 2.000 zł na projekt.  Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy składać do 13 lutego 2020 r. w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17 oraz przesyłać drogą mailową na adres akademickipoznan@poznan.pl

"Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025".

Więcej informacji na temat konkursu: https://www.poznan.pl/mim/studia/news/miasto-wspiera-pomysly-mlodziezy,142137.html

sieci społecznościowe