Miasto wspiera pomysły młodzieży

Rusza III edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskać środki na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

Miasto wspiera pomysły młodzieży - grafika artykułu
Miasto wspiera pomysły młodzieży

Konkurs adresowany jest do uczniów poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych poznaniaków zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta. Przed każdą edycją konkursu w Urzędzie Miasta zorganizowane są warsztaty dot. tworzenia projektów oraz współpracy w zespole.

- Dzięki konkursowi młodzież uczy się bycia obywatelem tego miasta i wpływania na własne otoczenie - mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, Zastępczyni Prezydenta Poznania. - Samorządy Uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją  - dodaje.

Liczba realizowanych projektów w ramach FSU rośnie.  W 2018 r., dofinansowanie otrzymało 18 szkół, a w 2019 r. już 27. Dzięki środkom Miasta młodzież zrealizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W kilku szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy wypoczynku. Tegoroczna edycja może być jeszcze ciekawsza, bowiem w przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Uczniowie będą mogli pozyskać do 2.000 zł na projekt.  Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

Wideo

- To konkurs, który pozwoli młodym ludziom rozpocząć działalność projektową. Od najmłodszych lat warto działać zespołowo oraz pozyskiwać środki z zewnątrz na realizację pomysłów. Fundusz, który proponujemy, jest idealną inicjatywą, żeby się tego po prostu nauczyć. - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy składać do 13 lutego 2020 r. w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17 oraz przesyłać drogą mailową na adres akademickipoznan@poznan.pl

"Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025".

Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

Załączniki

sieci społecznościowe