Program "Razem w Klasie"

Śniadeckich 19, 00-654 Warszawa

Wiemy, jak trudny i angażujący był dla Państwa i szkół w Państwa regionie ostatni czas. Włączenie i integracja nowych uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, w szczególności z Ukrainy,  przyniosła wiele wyzwań. Pierwsze działania już za nami, ale wszyscy wiemy, że jest to maraton, a nie sprint. W odpowiedzi na wyzwania, które wciąż przed nami, Fundacja Szkoła z Klasą rozpoczęła program Razem w Klasie - bezpłatne działania wspierające pracę w klasie, do której dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.. Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. 

Do każdej szkoły, która zgłosi się do programu, wyślemy dwa pakiety materiałów edukacyjnych wspierających integrację i pracę w wielokulturowej klasie. Ponadto każda szkoła będzie miała możliwość uczestnictwa w szkoleniach i indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami edukacji wielokulturowej. Program oferuje również szkołom możliwość ubiegania się o dodatkowy grant w wysokości 10.000 zł. 

W załączniku przesyłamy plik PDF z informacjami o programie i linkiem do formularza zgłoszeniowego. Link do formularza również tutaj: https://forms.gle/4rd5Szf9RVU8jkBU8

Zapraszamy. Pozostajemy do dyspozycji w kontakcie mailowym (razemwklasie@szkolazklasa.org.pl) oraz telefonicznym (+48 518 287 625).

Kontakt: Koordynatorki programu - Alicja Małasiewicz, Katarzyna Gajewska, tel. (+48) 518 287 625

Email: razemwklasie@szkolazklasa.org.pl

Zobacz: https://www.szkolazklasa.org.pl/programy/ukraina/

sieci społecznościowe