Rower to jest świat!

CK Zamek zaprasz na wystawę czasową "Rower to jest świat", która znajduje się w Holu Wielkim. Można ją zwiedzać od 9 lipca do 1 września, w godzinach od 10:00 do 21:00.

Wielobarwna grafika, w której dominuje tło składające się z grubych, poziomych pasów w żywych kolorach. - grafika artykułu
Rower to jest świat

Lech Janerka śpiewa: "Rower to jest świat!". W myśl tego hasła przyglądamy się, jakie uniwersum współtworzy rower i szerzej, transport rowerowy w mieście. Poznajemy ludzi z Poznania i okolic, którzy wybrali rower do codziennych dojazdów z domu do pracy, przedszkoli czy sklepów. Mamy też okazję przyjrzeć się samym pojazdom, którymi jeżdżą. Okazuje się, że odpowiednio dobrany sprzęt pozwala na jazdę na długich dystansach, z dziećmi czy z osobami z niepełnosprawnością. Jest tym samym pojazdem uniwersalnym i dostępnym dla każdej i każdego.

Z rozmów z bohaterkami i bohaterami wystawy oraz z wieloletnich obserwacji i pomiarów prowadzonych przez partnera wystawy - Stowarzyszenie Rowerowy Poznań - wyłaniają się hasła, które opisują świat z rowerem w roli głównej.

Wstęp wolny