Rowerem przez Grunwald

Wybrano wykonawcę, który wybuduje drogę dla rowerów na ulicy Pogodnej oraz uporządkuje i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w okolicy skrzyżowania z ulicą Ściegiennego. To projekt z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Galeria zdjęć z ul. Pogodnej - grafika artykułu
Wybrano wykonawcę, który wybuduje drogę dla rowerów na ulicy Pogodnej oraz uporządkuje i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w okolicy skrzyżowania z ulicą Ściegiennego fot. ZDM

Droga dla rowerów będzie łącznikiem między ulicami Ściegiennego i Pogodną. Wyremontowany zostanie również istniejący chodnik. Dodatkowo wykonawca poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w rejonie istniejących przejść dla pieszych oraz wyznaczy nowe przejście przez ulicę Ściegiennego. Prace obejmą obniżenie krawężników, zamontowanie dodatkowego oświetlenia, "zebr" oraz mat fakturowych dla osób z dysfunkcjami wzroku. W celu poprawy widoczności zostanie również uporządkowane parkowanie na ulicy Ściegiennego. 

Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia prac budowlanych w ciągu 70 dni od podpisania umowy. Całkowity koszt inwestycji wynosi 430 tys. zł i jest finansowany ze środków Zarządu Dróg Miejskich.

Projekt "Rowerem przez Grunwald z osiedla Kopernika" jest realizowany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego., Jak piszą pomysłodawcy, jego celem jest stworzenie legalnych i bezpiecznych tras rowerowych dla poznaniaków z osiedla Kopernika. Dzięki temu mieszkańcy osiedla o dużym stopniu zagęszczania ludności zyskają dogodne połączenia, m.in. z centrum miasta, w kierunku jeziora Rusałka oraz Górczyna i Łazarza.

ZDM