Rzeka rowerów 2024

Popłyń z nurtem rowerowej rzeki! 14-stego lipca po raz kolejny Stowarzyszenie Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa organizuje rowerową paradę, która rozpocznie się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania a zakończy się nad brzegiem Cybiny pod Bramą Poznania. Letnie popołudnie spędzimy na rodzinnym pikniku z mnóstwem atrakcji.

Rowerzyści jadą po drodze rowerowej, po której obu stronach rośnie trawa. - grafika artykułu
Zapraszamy na kolejną edycję Rzeki Rowerów, fot. Rowerowy Poznań

Miejscem startu Wielkiego Przejazdu Rowerowego będzie samo serce Poznania czyli Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim! Niedzielę 14 lipca będzie można rozpocząć o godz. 10:30 Rowerowym Porankiem a zakończyć rodzinnym piknikiem. W trakcie rowerowej parady będą na Was czekały liczne atrakcje, m.in.:

  • godz. 10:30 - Dekorowanie rowerów - zachęcamy do udekorowania rowerów w domu, ale jeśli z jakiegoś powodu zabrakło Wam inspiracji, to dzielni pomocnicy będą czekali na Was z materiałami do dekoracji na starcie
  • godz. 11:00 - Spacer z przewodnikiem - poznacie ciekawostki, które skrywa Plac Kolegiacki
  • godz. 11:45 - Rowerowa rozgrzewka
  • godz. 12:00 - Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Poznania
  • godz. 13:00 - piknik rowerowy z animacjami dla dzieci i sterfą gastronomiczną.

Trasa 3,5 km

Rajd rowerowy rusza o godz. 12:00 z Wolnego Dziedzińca Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim. W barwnym korowodzie rowerzyści przejadą przez miasto na piknik pod Bramę Poznania. Trasa liczy ok. 3,5 km i jest dostosowana do umiejętności dzieci, a przejazd będzie w całości zabezpieczony przez policję.

W trakcie pikniku rowerowego pod Bramą Poznania o dobrą zabawę i ruch zadba Mozaika Dzieciom. Możecie liczyć na malowanie buziek z dwoma uzdolnionymi animatorkami oraz animacje taneczno-ruchowe.

To będzie dla Was bardzo aktywne popołudnie!

Warsztaty szprychówkowe

Uczestnicy pikniku będą mogli także wziąć udział w warsztatach szprychówkowych, które pochłoną bez reszty niejedno dziecko i dorosłego. Poprowadzi je Natalia (BananaMama) - wrocławska ekspertka w prowadzeniu warsztatów dla każdego i animacji dzieci. W trakcie imprezy zaproponowała tworzenie szprychówek. Uczestnicy i uczestniczki będą ozdabiać kartki papieru metodą kolażu, które następnie zalaminują. W ten sposób każdy stworzy swoje małe dzieło sztuki do wsadzenia pomiędzy szprychy roweru.