Weź udział w badaniu UEP o infrastrukturze rowerowej

Jeździsz na co dzień rowerem po Poznaniu? To świetnie - na pewno masz uwagi o infrastrukturze rowerowej, którymi możesz podzielić się z poznańskimi naukowcami. Uniwersytet Ekonomiczny organizuje badanie, którego wyniki mogą wpłynąć na miejski ruch rowerowy.

Mężczyzna jedzie na rowerze po ulicy bez trzymania kierownicy, w tle przejeżdża zielony autobus. - grafika artykułu
Dzięki badaniu UEP możecie wyrazić swoje uwagi o infrastrukturze rowerowej.

Badanie Uniwersytetu Ekonomicznego ma na celu zaobserwowanie, jak poznańską infrastrukturę rowerową postrzegają jej najczęstsi użytkownicy. Elementem pracy naukowej jest również poznanie ich motywacji i potrzeb.

Jeżeli jesteś osobą dojeżdżającą na co dzień do pracy, szkoły lub sklepu w Poznaniu - możesz wziąć udział w badaniu! Jest dość krótkie, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu Google. Całość jest anonimowa, a zebrane dane będą wykorzystane tylko w celach naukowych.

Co ważne, badanie nie dotyczy jazdy rekreacyjnej, sportowej ani turystycznej. Dodatkowo, jego obszar zawężono do granic miasta Poznania - nie dotyczy więc poruszania się po aglomeracji poznańskiej.

Twój głos ma znaczenie! Dzięki wynikom badania ma powstać artykuł naukowy oraz rekomendacje co do dalszych działań z zakresu rozwoju infrastruktury rowerowej. Zawarte w nich wnioski mogą przyczynić się do wzmocnienia oraz poprawy jakości i bezpieczeństwa ruchu rowerowego w Poznaniu.

Formularz jest dostępny pod odnośnikiem: Badanie postrzegania... (docs.google.com). Znajdziesz tam również informacje o naukowcach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prowadzących to badanie.

KS