Wuchta wiary na rowerach
"Wuchta wiary na rowerach" to akcja performatywno - edukacyjna w ramach projektu "Wuchta wiary". Na uczestników dużych i małych będzie czekało stoisko z animatorami i częścią warsztatową, a o godz. 13:00 i 15:00 odbędą się oprowadzania po wystawie czasowej "Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce". Tego dnia wstęp do Muzeum Powstania Wielkopolskiego i na wystawę czasową "Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce" w cenie biletu specjalnego (5 zł/10 zł).
Szczegółowy program:
- Rodzinna gra muzealna, godz. 11:00
Gra na wystawie czasowej "Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce" (do pobrania w kasie - dla pierwszych 15 drużyn na mecie czekają pakiety nagród)
- Akcja performatywna, godz. 12:00-17:00
Retro wyścigi, ekstremalne pokazy jazdy, przejażdżki trycyklem, przejażdżki na bicyklach, fotografie na retro rowerach, strefa warsztatowa
- Oprowadzanie po wystawie czasowej 13:00, 15:00
Bilety na oprowadzanie dostępne w kasie muzeum w dniu wydarzenia. Ilość miejsc ograniczona
- Ostatnie wejście na wystawę o 16:30
Jak przypominają organizatorzy pierwszy cyklista na ulicach Poznania pojawił się w drugiej połowie XIX wieku i wzbudził paniczny strach. Ludzie z grozą w oczach uciekali do bram, a "facet siedzący na wysokim koźle krzykiem ostrzegał, że jedzie". No i jechał. Poznań jest miastem, dla rowerzystów od XIX wieku. I od ponad 200 lat rowery i Poznań są na ustach całej prowincji. W latach 70. XIX wieku, gazety pełne były historii o szalonych cyklistach. Ci "Aniołowie Śmierci" na welocypedach urządzali wyścigi cieszące się nie mniejszą popularnością niż te konne nad Wartą. Jeśli chodzi o kobiety jeżdżace na rowerach to były on początkowo przedstawiano jako czarownice jadące na stalowym rumaku na sabat. Takie były początki kolarstwa w Wielkopolsce.
Wydarzenie "Wuchta wiary na rowerach" realizowane jest razem z grupą Bicykle.pl. Jazda na Wysokim Poziomie.
Partnerem akcji jest ENEA S.A.
Więcej informacji na Facebooku.