Liczba wyników na stronie
10

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na żużlu to cykl trzech zawodów. Pierwsza runda cyklu odbędzie się, 23 lipca w Poznaniu, na Stadionie POSiR Golęcin. Początek zawodów o godzinie 17.

Droga do tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów prowadziła przez trzy rundy eliminacyjne, które dobyły się w Pardubicach, Eskilstunie oraz Terenzano. Awans do turniejów głównych wywalczyło dwunastu zawodników, po czterech z każdej z nich. Z kolei trzech innych jeźdźców otrzymało stałe dzikie karty na występy w finałach.

Po miesięcznej przerwie do sportowej rywalizacji wracają kierowcy wyścigowi. W dniach 14-16 lipca na Torze Poznań - Automobilklub Wielkopolski odbędzie się 5. i 6. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. Runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL oraz 3. Runda Mistrzostw Polski Hour Race. Do rywalizacji stanie prawie 100 kierowców i będzie to już półmetek tegorocznej rywalizacji.

Srebrny medal Mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym, które zostały rozegrane w dniach 1-2 lipca w Belfaście wywalczył Sebastian Białobrzeski. Mimo, że na początku wyniki przedstawiały, że Poznaniak zajął 3 miejsce to po złożonym proteście i ręcznym przeliczeniu przez sędziów okrążeń okazało się, że przebiegł on ostatecznie jedno okrążenie więcej i z wynikiem 267 km i 187 m awansował z trzeciego na drugie miejsce.

W dniach 8-9 lipca br. Automobilklub Wielkopolski zorganizował na Torze "Poznań" V i VI Rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. W sobotę zawodnicy zmagali się przede wszystkim z warunkami pogodowymi, gdyż na Poznaniem przechodził silny front burzowo-deszczowy. W tych niełatwych warunkach w klasie Superbike Paweł Szkopek (Pazera Racing) potwierdził swoje doskonałe umiejętności wygrywając sobotni wyścig z przewagą 1 minuty nad Michałem Fillą i Pawłem Górką. W niedzielę wyścig rozegrano już w bardzo dobrych warunkach, ponownie zwyciężył Paweł Szkopek.

W czwartek odbył się odbiór techniczny nowych atrakcji na kąpielisku Malta. Od teraz mieszkańcy mogą korzystać z plażowych boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także strefy do uprawiania street workoutu.