Ratajskie Igrzyska Olimpijskie rozpoczęte

Ratajskie Igrzyska Olimpijskie zostały oficjalnie rozpoczęte. Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 20 odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia, która zainaugurowała piątą edycję RIO.

Ceremonia otwarcia RIO - grafika artykułu
Ratajskie Igrzyska Olimpijskie rozpoczęte

Ratajskie Igrzyska Olimpijskie po raz pierwszy odbyły się w 2012 roku przy okazji igrzysk olimpijskich w Londynie. Tegoroczna edycja potrwa dwa tygodnie - od 20 września do 1 października i weźmie w niej udział 12 szkół i 9 przedszkoli. Uczniowie będą rywalizować w dziewięciu dyscyplinach, w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Każda dyscyplina będzie rozgrywana na innej arenie, czyli w innej szkole, pływalni lub stadionie. Zmaganiom sportowców towarzyszyć będą konkursy i zabawy dla najmłodszych - przedszkolaków. Ratajskie Igrzyska Olimpijskie to również okazja do spotkań z olimpijczykami, którzy opowiedzą młodzieży o swej drodze sportowej. Całej inicjatywie przyświeca cel, by rozbudzić w młodych ludziach zapał do sportu i zaszczepić w nich zasady rywalizacji fair play.

Oficjalna otwarcie odbyło się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 20. Znicz zapaliła chorąża reprezentacji Polski podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w Tokio, kajakarka Karolina Naja, która na ostatnich igrzyskach wywalczyła dwa medale. Obecne było także liczne grono uczestników igrzysk - Justyna Iskrzycka, Anna Puławska, Joanna Fiodorow, Szymon Ziółkowski, Kacper Majchrzak oraz Tymoteusz Zimny. W ceremonii udział wzięli również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski oraz dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk.