Udany występ zawodników KS Sobieski Poznań na XXIII OOM w zapasach

Reprezentanci KS Sobieski Poznań z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2022 w zapasach w stylu klasycznym zdobywając cztery medale.

Zawodnicy KS Sobieski Poznań po zakończeniu zawodów - grafika artykułu
Udany występ zawodników KS Sobieski Poznań na XXIII OOM w zapasach, fot. Jakub Tim

Na zawodach odbywających się w Suwałkach czterech zawodników KS Sobieski Poznań stanęło na podium. Kolejny złoty medal w kategorii 92 kg wywalczył Sebastian Warchoł, czym potwierdził swoje aspiracje do udziału w mistrzostwach świata i Europy.

Srebro w kategorii 45 kg zdobył Jehor Kovalov, który w walce finałowej przegrał przez przewagę techniczną z zawodnikiem z Kostrzyna. Brązowe krążki wywalczyli natomiast Michał Wojciechowski w kategorii 55 kg oraz Adam Fietz w kategorii 80 kg.

Dzięki osiągniętym rezultatom KS Sobieski Poznań zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, a ponadto zdobył 51 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

Szkolenie w klubie KS Sobieski Poznań odbywa się w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu współfinansowanych przez Wydział Sportu UMP.