Weekend w stolicy Wielkopolski oferuje mieszkańcom i mieszkankom miasta kulinarne doznania podczas Jedzielni, moc atrakcji na Letnim Świętym Marcinie czy możliwość poznania fantastycznego świata na Pyrkonie. Ponadto wrażeń dostarczą spektakle, imprezy na świeżym powietrzu, koncerty i wiele innych. 

Stworzenie koncepcji zielonego i otwartego dla wszystkich miejsca spotkań na Łacinie - to wyzwanie, przed jakim stanęli studenci poznańskich uczelni w ramach konkursu architektonicznego. Ogłoszono jego wyniki oraz zaprezentowano nagrodzone i wyróżnione prace. Zebrane pomysły posłużą za inspiracje do późniejszego projektu realizacyjnego. 

W sobotę, 15 czerwca startują miejskie kąpieliska nad poznańskimi jeziorami oraz pływalnia letnia Kasprowicza. Z wypoczynku nad wodą w stolicy Wielkopolski będzie można korzystać do końca wakacji. 

W weekend na Enea Stadionie odbędą się 2 koncerty Dawida Podsiadło. Najszybciej i najwygodniej na Bułgarską można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami, omijając korki i inne utrudnienia. Ci, którzy muszą dojechać samochodami, mogą skorzystać z parkingów, skąd na mecz dotrą łatwo pieszo lub komunikacją miejską. Zmieni się też organizacja ruchu, więc warto zaplanować swoją podróż.

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy, nauka języka migowego, spotkania z osobami, które na co dzień zajmują się pomaganiem innym, animacje dla najmłodszych - to wszystko i wiele więcej czeka na mieszkanki i mieszkańców miasta podczas Poznańskich Targów Wolontariatu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, na terenie Starego Zoo.

Koncerty, spektakle, potańcówki, gry, opowieści o poznańskich legendach - to wszystko czekać będzie w weekend na Świętym Marcinie. Reprezentacyjna ulica Poznania na dwa dni zmieni się w deptak pełen atrakcji. 

Już w weekend Poznań przyciągnie fanów fantastyki z całego kraju. Szczególna atmosfera, moc atrakcji, możliwość wcielenia się w wybraną postać i poznania innych wielbicieli ulubionych uniwersów, to tylko kilka z zalet festiwalu Pyrkon.

Wybrano wykonawcę, który wybuduje drogę dla rowerów na ulicy Pogodnej oraz uporządkuje i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w okolicy skrzyżowania z ulicą Ściegiennego. To projekt z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wieczorem, w piątek 14 czerwca, na Polanie Harcerza w pobliżu Jeziora Maltańskiego zaprezentują się Natalia Przybysz oraz Igo. Będą to pierwsze dwa z sześciu koncertów przygotowanych przez Miasto Poznań w ramach tegorocznego cyklu #NaFalach. Wstęp na wszystkie koncerty #NaFalach jest darmowy.

Zakończyła się wielka zbiórka żywności w szkołach i przedszkolach stolicy Wielkopolski - Syty_POZnań.  Dzięki niej do poznańskich organizacji charytatywnych udało się dostarczyć ponad 12 ton żywności z długą datą ważności. W akcję zaangażowało się 171 placówek edukacyjnych oraz liczni wolontariusze, którzy odebrali dziś podziękowania w urzędzie miasta.

Miejska Rada Seniorów od 17 lat pomaga zmieniać Poznań tak, by był coraz bardziej przyjazny osobom w dojrzałym wieku. W tym roku rozpoczyna się już jej piąta kadencja - radni zostali oficjalnie powołani w czwartek w urzędzie miasta. 

W sobotę, 22 czerwca rozpocznie się remont torowiska na moście Dworcowym i wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Głogowskiej i Matyi (węzeł Most Dworcowy). Prace zaplanowano także na rondzie Starołęka. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji będą obowiązywały do 1 września. Zostały one tak przygotowane, żeby zmniejszyć niedogodności.  

Kardiolodzy ze szpitala im. J. Strusia jako pierwsi w Polsce wszczepili pacjentce najnowszy model stymulatora bezelektrodowego. To jednak nie jedyna innowacja w miejskiej placówce, która poprawi życie pacjentów z wadami serca. Po raz pierwszy w Poznaniu zastosowano tam nowoczesną metodę leczenia migotania przedsionków. 

Przy okazji inauguracyjnej sesji nowej rady osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo jej przedstawicielom wręczono symboliczny czek na milion złotych. To nagroda za najlepszą frekwencję w tegorocznych wyborach do rad osiedli. 

Młodzi ludzie pamiętają o ofiarach Poznańskiego Czerwca "56. Wspólnie z przedstawicielami organizacji kombatanckich, Miasta Poznania i Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, spotkali się na cmentarzu przy ul. Bluszczowej, by oddać hołd spoczywającym tam bohaterom robotniczego zrywu. Młodzieży towarzyszył Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

Młodzi miłośnicy szpiegowskich klimatów mogą odwiedzić Centrum Szyfrów Enigma i poznać niezwykły świat kryptologii. Instytucję na jeden dzień przejmą licealiści. Uczestnicy zabawy będą mogli nie tylko zwiedzić ekspozycję z przewodnikiem, ale też wziąć udział w grze terenowej. 

Koncerty, spektakle, pokazy taneczne, spacery, warsztaty - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki podczas tegorocznego Łazarskiego Lata. Cykl rusza w najbliższy czwartek - razem z Dniami Łazarza.

W sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego powstanie wielofunkcyjna hala zaprojektowana z myślą o osobach trenujących sporty walki. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Mniej niż dwa tygodnie zostało do Memoriału Czesława Cybulskiego, który odbędzie się na Golęcinie. Swój udział potwierdziła Anita Włodarczyk - aktualna wicemistrzyni Europy oraz wielokrotna złota medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Wysoko będzie też latać Piotr Lisek w skoku o tyczce. Bilety są już w sprzedaży.

Po udanym debiucie w 2023 roku wraca miejski festiwal "Lato na Wildzie". Impreza, która ma aktywizować lokalną społeczność w sezonie 2024, potrwa do połowy sierpnia. 

Między Chwaliszewem, Ostrowem Tumskim a Berdychowem coraz lepiej widać powstające przeprawy pieszo-rowerowe. 10 czerwca w konstrukcji mostu nad Wartą umieszczono kapsułę czasu z aktem erekcyjnym, który to będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Basen, bowling, wycieczka, a może kajaki? W czasie wakacji warto spędzić czas z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji. Dostępna za darmo lub za symboliczną złotówkę oferta jest skierowana do dzieci i dorosłych.

Liczba wyników na stronie
30