Collegium Pharmaceuticum Uniwersytetu Medycznego

Rozpoczyna się budowa siedziby Collegium Pharmaceuticum poznańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Władze uczelni podpisały właśnie umowę z generalnym wykonawcą inwestycji.

Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny

Dwa nowe budynki Collegium Pharmaceuticum powstaną przy ulicy Rokietnickiej. Obecnie Wydział Farmacji UMP swoje sale wykładowe i laboratoria ma rozrzucona po całym śródmieściu Poznania.

Głównym wykonawcą inwestycji będzie firma ALSTAL. Prezes Firmy ALSTAL Jarosław Szczupak zapowiedział symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego na początek października. Prace przy budowie nowego budynku Uniwersytetu medycznego rozpoczną się jednak jeszcze w wakacje.

Na realizację całej inwestycji przewidziano 20 miesięcy. Firma ALSTAL współpracowała już z sukcesem z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy realizacji II etapu Centrum Symulacji Medycznej.

Projekt finansowany jest z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.