Zimowa edycja Programu Staży i Praktyk Studenckich w Urzędzie Miasta

Urząd Miasta

Do 10 października został przedłużony nabór na zimową edycję płatnych staży i praktyk studenckich w Urzędzie Miasta Poznania.

Rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami: październik

Termin realizacji edycji zimowej: od 5 listopada 2018 r. do 28 lutego 2019 r.

Etapy Programu:

I etap 1 m-c praktyka bezpłatna - 60 h

II etap 3 m-ce staż płatny - 180 h

Warunkiem formalnym ubiegania się o staż jest:

- posiadanie statusu studenta jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia (począwszy od 1 semestru) - dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych,

- studiowanie kierunku odpowiadającego oczekiwaniom danego biura/wydziału UMP,

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line do 30 września (do godz. 23:59).

WAŻNE! Przed przystąpieniem do wypełniania formularza należy zapoznać się z warunkami uczestnictwa w Programie - załączniki: PROGRAM STAŻY I PRAKTYK STUDENCKICH oraz AKTUALNY WYKAZ BIUR I WYDZIAŁÓW - EDYCJA LETNIA

ZAPRASZAMY

Art & Design - chińsko-polski konkurs

Politechnika Poznańska

Chińsko-Polskie Konsorcjum Uniwersyteckie ogłosiło konkurs na projekt logotypu dla Sino-Polish University Consorcium. Projekty można przesyłać do 10 września 2018.

Chińsko - Polskie Konsorcjum Uniwersyteckie zostało powołane 22 marca 2017 roku w Pekinie. W jego skład wchodzą 23 uczelnie, w tym 9 polskich. Ich wspólnym celem jest prowadzenie badań naukowych w ramach programu "One Belt One Road". Chińsko - Polskie Konsorcjum Uniwersyteckie ogłosiło konkurs "Art & Design", aby promować współpracę pomiędzy chińskimi i polskimi partnerami akademickimi oraz gospodarczymi. Podstawowym celem jest stworzenie znaku graficznego (logo), który posłuży przy identyfikacji wizualnej wszystkich działań Konsorcjum.

Jak napisać wniosek do Programu Ramowego Horyzont 2020 - warsztaty

ul. Rubież 46

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu zaprasza do udziału w dwudniowych warsztatach "Jak napisać wniosek do Programu Ramowego Horyzont 2020".

Warsztaty odbędą się 20-21.09.2018 (czwartek-piątek), godz. 9.00 - 14.45

Miejsce: Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Budynek H, sala 154

ul. Rubież 46 H, 61-612, Poznań

Dla kogo: Osoby zainteresowane udziałem w projektach zakładających współpracę międzynarodową, finansowanych z Programu Ramowego Horyzont 2020.

Zagadnienia: - Pozyskiwanie środków na realizację projektów badawczych w Horyzoncie 2020,

- Jak wybrać właściwą dla siebie i instytucji rolę w projekcie?,

- Jak przełożyć pomysł na projekt?,

- Jak pisać, żeby projekt uzyskał wysoką ocenę ekspertów Komisji Europejskiej?,

- Struktura wniosku i jego główne części: jakość naukowa projektu, wpływ i wdrożenie.

- Jak zaplanować budżet projektu?

Międzynarodowy Turniej Futsalu Kobiet

ul. Zagajnikowa 9

KU AZS UAM Poznań, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na Międzynarodowy Turniej Futsalu Kobiet.

Turniej odbędzie się pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Niedziela 8 lipca 2018, hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Kampus Morasko). Start od godziny 10.00.

Wstęp wolny.

W turnieju wystąpią czołowe kobiece zespoły z Polski oraz Anglii (z Manchesteru i Liverpoolu).

Na parkiecie zobaczymy wiele obecnych i byłych reprezentantek Polski.

Horyzont 2020 - warsztaty

PPNT, ul. Rubież 46

Regionalny Punkt Kontaktowy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaprasza do udziału w cyklu warsztatów poświęconych Programowi Ramowemu Horyzont 2020.

26 czerwca: Wynagrodzenia w Horyzoncie 2020, szkolenie dotyczyć będzie kosztów osobowych, zmian w wynagrodzeniach oraz Premii na Horyzoncie;

27 czerwca: Raport idealny w Horyzoncie 2020, podczas warsztatu poruszone zostaną kwestie zasad raportowania w Programie Ramowym Horyzont 2020, merytorycznych i finansowych elementów raportu, rozliczania kosztów personelu, elektronicznego systemu składania sprawozdań - obowiązkowego dla wszystkich realizatorów projektów w H2020;

27 czerwca: Innowacja warta 50 tys. euro. Dowiedz się jak je zdobyć! Praktyczne warsztaty z pisania wniosku do Instrumentu MŚP - Faza I, podczas warsztatu omówione zostaną następujące zagadnienia: istota Instrumentu MŚP w programie Horyzont 2020, (m.in. wymogi formalne, zasady finansowania), struktura wniosku projektowego (kluczowe elementy), wniosek projektowym okiem eksperta Komisji Europejskiej, Business Model Canvas a wniosek projektowy; znajdzie się też czas na ćwiczenia praktyczne z wnioskiem.

Biuro Karier UAM zaprasza na spotkanie z CBA

DS Jowita

Myślisz o pracy w służbach specjalnych? Chciałbyś dołączyć do elitarnej jednostki walczącej

z korupcją w Państwie? Szukasz zatrudnienia w stabilnej instytucji państwowej? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania i zadań Centralnego Biura antykorupcyjnego?

Przyjdź na spotkanie z funkcjonariuszami CBA i dowiedz się więcej o działalności Biura na rzecz bezpieczeństwa Państwa Polskiego, procedurze rekrutacyjnej oraz możliwych ścieżkach kariery.

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z CBA odbędzie się

- 7 czerwca 2018 ds Jowita sala 117, w godzinach od 11.00 do 13.00.

Osoby zainteresowane zachęcamy do przyniesienia cv!!

Spotkanie otwarte, adresowane do wszystkich zainteresowanych pracą/służbą w CBA, a w szczególności do absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów pierwszego i drugiego stopnia.

Centralne Biuro Antykorupcyjne jest służbą specjalną powołaną do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

Obecnie poszukuje studentów ostatnich lat oraz absolwentów do służby lub pracy w zakresie m.in.: analiz, obsługi prawnej, pracy operacyjno-rozpoznawczej, czynności dochodzeniowo-śledczych, czynności kontrolnych, ochrony informacji niejawnych i danych osobowych, logistyki, finansów, współpracy międzynarodowej, informatyki śledczej, elektroniki, łączności radiowej, bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, administrowania sieciami teleinformatycznymi, administrowania systemami informatycznymi, programowania, kierowania projektami teleinformatycznymi, pomocy technicznej (help-desk).

Spływ kajakowy z Rektorem Politechniki Poznańskiej

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym "Płyń z Rektorem Politechniki" pod patronatem Rektora Politechniki Poznańskiej Profesora Tomasza Łodygowskiego.

Spływ odbędzie się 9 czerwca 2018.

TRASA: Rzeka Warta, Puszczykowo Przystań Niwka - Poznań most Świętego Rocha - 20km

PROGRAM IMPREZY:

9:30 - zbiórka uczestników na ul, Przystań 1 - weryfikacja uczestników

10:00 - odjazd autobusów z uczestnikami spływu do Puszczykowa

10:30 - przyjazd na start spływu

11:00 - otwarcie spływu

11:00 - 11:30 - wypłynięcie

14:30 - 15:00 - planowane dopłynięcie do mety spływu, poczęstunek na mecie spływu

16:00 - 17:00 - zakończenie.

IV Dni Fotografii

Kampus Piotrowo

Koło Naukowe EduArt Politechniki Poznańskiej, zaprasza do udziału w czwartej edycji Dni Fotografii.

Harmonogram:

Piątek 18.05

17:00-19:00 - OSOBOWOŚĆ NA MATRYCY - warsztaty fotografii portretowej

19:00-21:00 - PIERWSZE KROKI W CIEMNI - OD KLISZY DO ODBITKI -ciemnia fotograficzna - warsztaty

Sobota 19.05

10:00-12:00 - Marek Kromski OD PLIKU DO WYDRUKU - ZARZĄDZANIE KOLOREM W PRAKTYCE - prelekcja

12:00-14:00 - MAGIA BŁĘKITNEJ EMULSJI- warsztaty cyjanotypii

14:00-16:00 - CAMERA OBSCURA - SAM ZBUDUJ SWÓJ APARAT - warsztaty fotografii otworkowej

17:00-19:00 - Krzysztof Ślachciak PRACA W PASJI, PASJA W PRACY - prelekcja

Spotkanie z blogerami "Crazy nauka"

ul. Ratajczaka 38/40

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z blogerami Crazy Nauka - Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, które odbędzie się 8 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w budynku BU przy ul. Ratajczaka 38/40.

Spotkanie będzie miało tytuł: "Jak zmieniliśmy nasze pisanie o nauce, żeby ludzie chcieli nas czytać?"

Aleksandra i Piotr Stanisławscy - z powołania dziennikarze naukowi, z wyboru - blogerzy. Porzucili tradycyjne media dla własnej wizji mówienia o nauce, o której opowiedzą podczas swojego wystąpienia. Po sześciu latach nieustannego eksperymentowania prowadzą największego w Polsce bloga popularnonaukowego, czytanego łącznie przez blisko 400 tys. osób. W bardzo interesujący i swobodny sposób opowiadają o swojej pracy. Związani także z radiem TOK FM.

Na spotkanie obowiązują wejściówki. Więcej szczegółów można uzyskać dzwoniąc na numer 61 829 3842 lub w punkcie Informacji Biblioteki Uniwersyteckiej (parter, hol BU).

PTPN zaprasza studentów na praktyki

ul. Mielżyńskiego 27/29

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza chętnych studentów na praktyki. PTPN poszukuje osób do pomocy w realizacji ciekawych projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, a także w Bibliotece PTPN (digitalizacja zbiorów, archiwum) oraz Wydawnictwie.

Uniwersyteckie wykłady na Zamku

CK Zamek

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury "Zamek" zapraszają na siódme spotkanie w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku", poświęconych w tym roku problemowi wolności. Prelekcja odbędzie się we wtorek 17 kwietnia 2018 o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury "Zamek". Wykład wygłosi prof. dr hab. Przemysław Czapliński z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, a jego tytuł brzmi: Wolność bez równości? Literatura wobec konfliktów społecznych.

Po zmianie władzy w roku 2015 wśród wyjaśnień pojawiło się stwierdzenie: "Wolność nam się udała, tylko z równością coś nie wyszło". Autor tego stwierdzenia oddzielił dwie podstawowe wartości społeczeństwa nowoczesnego, sugerując, że mogą one istnieć osobno. Jak doszło do izolacji? Jaką rolę odegrała w tym kultura? I jakie pomysły na ponowne połączenie wolności z równością można znaleźć w kulturze?

Startuj z AWF - drzwi otwarte

Aula AWF, ul. Królowej Jadwigi

Slackline, czyli chodzenie i triki na linie, warsztaty fizjoterapeutyczne, warsztaty tańca, dietetyczne, badanie składu ciała i jego wydolności m.in. w laboratorium badającym kadrowiczów Polski, czy gra terenowa - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na kandydatów na studia, którzy przyjdą w sobotę, 14 kwietnia 2018 o godz. 11 na Drzwi Otwarte do Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Wizyta w AWF zakończy się dla kogoś wygraniem skoku ze spadochronem...

Część oficjalna Drzwi Otwartych - czyli informacje o naszych kierunkach oraz pokaz filmu o uczelni, który pokaże, dlaczego warto studiować w AWF - odbędzie się o godz. 11 w auli w budynku głównym AWF na terenie kampusu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. W tej części będzie też można zobaczyć krótkie pokazy kalisteniki, trików koszykarskich czy fragmenty najnowszego spektaklu Kompanii Tańca AWF (studentów kierunku Taniec w kulturze fizycznej).

Później uczestnicy będą mogli poznać uczelnię od strony praktycznej, czyli wziąć udział w krótkich warsztatach i zajęciach sportowych, naukowych, tanecznych itp. W załączniku przesyłam szczegółowy program.

W budynku dydaktycznym będzie też czynne Biuro Rekrutacji oraz stoiska, przy których będzie można porozmawiać z przedstawicielami kierunków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem na kierunkach: Wychowanie fizyczne, Sport, Fizjoterapia, Dietetyka, Turystyka i Rekreacja, Taniec w kulturze fizycznej, Animacja osób 50+ oraz Neurobiologia.

Jak współtworzyć pozytywną organizację?

ul. Kutrzeby 10

"Znowu do pracy...". Czy poniedziałki muszą kojarzyć się nam ze stresem i przemęczeniem? A może istnieje szansa na przezwyciężenie polskiej kultury narzekania? Jak wspierać nasze wewnętrzne zasoby wpływające na efektywność i atmosferę wykonywania zadań? Gdzie leżą źródła poczucia skuteczności, optymizmu, nadziei na sukces i umiejętności powrotu do stanu równowagi po zwiększonym wysiłku? O kapitale psychologicznym w pracy porozmawiamy w kwietniowej Strefie Psyche z udziałem Anny Agaty Nowak - trenerki biznesu, coacha z 17-letnią praktyką i doktorantki na uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Posłuszni do bólu" - spotkanie autorskie

ul. Kutrzeby 10

Uniwersytet SWPS w Poznaniu zaprasza na spotkanie z prof. Dariuszem Dolińskim. spotkanie autorskie

Autorytet elektryzuje... Dosłownie i w przenośni. 50 lat po eksperymencie Milgrama nadal potrafimy być mu szokująco posłuszni. Tak skrajnie, że jesteśmy w stanie skazać innych ludzi na cierpienie. Prof. dr hab. Dariusz Doliński i dr Tomasz Grzyb, powtarzając słynne amerykańskie badanie w polskich warunkach, dowodzą, że niewiele się w tej materii zmieniło. 13 kwietnia, w ramach Strefy Psyche, wystąpi gość specjalny. Prof. dr hab. Dariusz Doliński opowie o naturze ludzkiej, posłuszeństwie, schematach działania i reakcjach w skrajnych sytuacjach oraz o wyjątkowej książce, jaka powstała na bazie wniosków polskich badaczy.

Czy jestem bezpieczny w sieci? - dialog obywatelski

al. Niepodległości 10

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza do udziału w Dialogu obywatelskim pt. "Czy jestem bezpieczny w sieci?" z Jakubem Boratyńskim, Szefem Wydziału ds. Polityki Cyberbezpieczeństwa w Komisji Europejskiej, który opowie o tym, co robi Unia Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa w sieci i co z tego wynika dla Polski i każdego z nas.

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia 2018 o godz. 11:30 w sali 111 A na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE.

Uniwersyteckie wykłady na Zamku

CK Zamek

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury "Zamek" zapraszają na kolejne spotkanie w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku", poświęcone w tym roku problemowi wolności. Prelekcja odbędzie się 13 marca 2018 roku, o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury "Zamek". Wykład wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Szydzisz, dyrygent Chóru Kameralnego UAM, a jego tytuł brzmi: Uwolnić głos!

Głos ludzki - ten zdumiewający instrument można kształcić doprowadzając go do szczytów doskonałości, rozwijając to, co jest nam dane przez naturę. Ale zaskakująco, nawet dla wybitnych śpiewaków, mówców, czy wreszcie zwykłych użytkowników głosu, wiele elementów tego instrumentu wymyka się ze świadomej kontroli, dowodząc złożoności procesu głosowego. A zatem, skąd wiemy, jak osiągnąć piękne brzmienie głosu? Jak powinien brzmieć chór, aktor czy mówca? Czy głos, którego używam dziś jest na pewno moim głosem?

Rewanż fazy Play Off Ekstraligi Futsalu Kobiet

ul. Zagajnikowa 9

KU AZS UAM Poznań, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają na mecz rewanżowy fazy Play Off Ekstraligi Futsalu Kobiet:

KU AZS UAM Poznań - LKS Rolnik B. Głogówek

Sobota 24.02.2018 godzina 17.00

Hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Kampus Morasko)

W pierwszym meczu w Głogówku padł remis 2:2

Zwycięzca dwumeczu wywalczy awans do turnieju Final Four Ekstraligi.

POCZUJ MIASTO spotkania edukacyjne dla uczniów, studentów i dorosłych

CK Zamek

Praca, dom... Na tym nie kończy się życie! Są jeszcze knajpki, ulice, wspólna przestrzeń - po prostu miasto. Czy czujemy się w nim dobrze? Czy możemy się tu realizować? Czyje jest miasto i skąd się w nim biorą konflikty?

Na spotkaniach z cyklu "Poczuj miasto" trwających od marca do czerwca, przybliżymy ważne sprawy miejskie, odkrywając Strefę Święty Marcin.

Przejdziemy przez ulicę niejednokrotnie, zawsze z nastawieniem na inną kwestię miejską. Wejdziemy na wieżowce, przetestujemy zrównoważony transport, przepytamy ekipę remontu na ulicy Święty Marcin, sprawdzimy, co się kryje pod hasłem "rewitalizacja" i odkryjemy miejską zieleń. Efektem spotkań będzie nie tylko wiedza o tym, jak wygląda dziś Poznań, ale też dogłębna obserwacja miasta i wyciągnięcie praktycznych wniosków. Stąd dwuetapowa formuła: najpierw wychodzimy w teren, a następnie na warsztatach w sali CK ZAMEK dodajemy kontekst i przepracowujemy problem w dyskusji.

Hol Wielki CK Zamek

Godzina g. 10 - 18

Data od 1.03.2018 do 30.06.2018.

SPOTKANIA:

- "Wchodzimy na górę. Wieżowce w mieście"

- "Ach, ci rowerzyści! Jak poruszać się po mieście?"

- "Remont - i co dalej?"

- "Co to (naprawdę) jest rewitalizacja?"

- "Zieleń w mieście"

- "Adresy na Marcinie"

- "Jak kształtować przestrzeń miasta?"

Zapisy i informacja: tel. 61 64 65 289 e-mail: d.zaglewska@ckzamek.pl

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Każde spotkanie trwa ok. 2 h i składa się z dwóch części: spaceru po wybranej części ulicy Święty Marcin oraz warsztatu w CK ZAMEK.

Spotkania odbywają się w terminach ustalonych indywidualnie dla grupy, między marcem a czerwcem 2018 r.

Można zapisać się na pojedyncze zajęcia, kilka z nich lub cały cykl.

Młodzi o powstaniu

PTPN

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza do udziału w sesjach studencko-doktoranckich pod hasłem "Młodzi o Powstaniu", organizowanych w 2018 roku przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w ramach wieloletniego projektu pt. "Poznański sposób na niepodległość", realizowanego w latach 2017-2019, dofinansowanego przez Urząd Miasta Poznania.

W 2018 roku świętujemy setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości. Jest to więc doskonała okazja do dyskusji nad dziejami Poznania i Wielkopolski w kontekście walk o niepodległość.

Celem naszych spotkań jest przedstawienie badań młodych naukowców nad Powstaniem Wielkopolskim, jak również polską walką niepodległościową w XIX wieku i zaborem pruskim. Będzie to okazja nie tylko do skonfrontowania swoich wniosków z innymi badaczami, ale również popularyzacji wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego i dziejów Wielkopolski w XIX, i początkach XX wieku. Chcielibyśmy poruszyć kwestie takie jak m.in. życie codzienne i związane z tym mikrohistorie, wspomnienia Poznaniaków i Wielkopolan, biografie bardziej i mniej znanych postaci - działaczy społecznych i politycznych z okresu XIX i początku XX wieku, żołnierzy Powstania, kobiet zaangażowanych w walkę o niepodległość, czy nieznanych epizodów powstańczych. Pragniemy przypomnieć również historie wcześniejszych powstań wielkopolskich, które - pomimo, że nie skończyły się sukcesem, jakim było odzyskanie niepodległości - miały również duże znaczenie dla podtrzymywania tożsamości narodowej Wielkopolan.

Do udziału w sesjach zapraszamy studentów studiów zarówno licencjackich, jak i magisterskich oraz doktorantów z różnych dziedzin nauk historycznych, a także spoza nich, jeśli Państwa badania związane są z proponowaną przez nas tematyką. Zapraszamy również przedstawicieli wielkopolskich towarzystw historycznych i kulturalnych do wygłoszenia wykładów gościnnych na sesjach (czas wystąpienia ok. 30 minut). Wykłady stanowić będą wprowadzenie do każdej z sesji.

Proponujemy Państwu następujące sesje tematyczne, które będą odbywać się w kolejnych miesiącach w 2018 roku:

1. Życie codzienne w zaborze pruskim i w czasie Powstania Wielkopolskiego: 26 kwietnia 2018

2. Kobiety w walce niepodległościowej i powstańczej: 29 maja 2018

3. Zabór pruski i Powstanie Wielkopolskie - zapomniane epizody: 22 czerwca 2018.

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR 2018

Liga Odpowiedzialnego Biznesu

Rusza konkurs wiedzy o CSR. Od 5 lutego do 5 marca 2018 roku studenci i licealiści zainteresowani społeczną odpowiedzialnością i zrównoważonym rozwojem mogą sprawdzić się w teście online na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr. Czeka ich dziesięć pytań na tematy związane z CSR. Najlepsi zakwalifikują się do etapu regionalnego, który odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Pięć najlepszych osób z II etapu weźmie udział w finale w Warszawie. Konkurs odbywa się w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Harmonogram konkursu:

I etap (5.02 - 05.03 2018 roku, on-line) test elektroniczny na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr

Zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na min. 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które go rozwiążą. Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie rozpoczęcia II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap (19 kwietnia 2018 roku, wybrane uczelnie w Polsce)

Cześć pierwsza to Test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Do drugiej części otwartej, przechodzą tylko osoby, które osiągną najwyższe wyniki w części pierwszej - testowej.

Finał - rozstrzygnięcie (7 czerwca 2018 roku, Warszawa)

Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów/ek będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu - organizatora konkursu. Prezentacja odbywać się będzie przed Jury Konkursu CSR.

Kto może wziąć udział w Konkursie CSR?

W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka, licealista/ka, klasy o dowolnym profilu czy dowolnym kierunku studiów I i II stopnia, który/a nie ukończył/a 26 roku życia.