Poznańskie Targi Wolontariatu w Starym Zoo w Poznaniu!

Już w niedzielę 16 czerwca 2024 na terenie Starego ZOO (ul. Zwierzyniecka 19) świętuj z nami Poznańskie Targi Wolontariatu!

grafika przeddstawiająca czarną dłoń na zielonej plamie. Na dłoni znajduje się napis "Poznańskie Targi Wolontariatu". - grafika artykułu
grafika ilustrująca

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 16 czerwca 2024 roku na terenie Starego Zoo w Poznaniu. Targi Wolontariatu to unikalna okazja, aby poznać świat wolontariatu z bliska, spotkać inspirujących ludzi i znaleźć swoją drogę do pomagania innym.

Tegoroczne Targi będą szczególne nie tylko ze względu na bogaty program warsztatów i spotkań, ale także z powodu inauguracji Poznańskiego Centrum Wolontariatu. To nowe miejsce na mapie Poznania, które stanie się sercem społecznych inicjatyw w naszym mieście.

Na terenie targów znajdować się będą 4 strefy:

  • wystawiennicza, w której spotkacie 24 poznańskie organizacje pozarządowe i instytucje,
  • warsztatowa to przestrzeń  bezpłatnych warsztatów od pierwszej pomocy, poprzez naukę podstaw języka migowego, szkolenie w tematyce wolontariatu pracowniczego, czy podstaw skutecznego pomagania.
  • spotkań, w jej ramach można wziąć udział w ciekawych dyskusjach, m.in. o wolontariacie senioralnym, dobrostanie psychicznym wolontariuszy, wolontariatu w akcjach humanitarnych, czy działań w organizacjach pro zwierzęcych,
  • doświadczenia jest strefą, która oferuje zmianę perspektywy. Ubierz kombinezon starości! Sprawdź jak poradzisz sobie z codziennymi czynnościami bez zmysłu wzroku, czy słuchu. Mali i duzi Poznaniacy będą mogli wziąć udział w edukacyjnych symulacjach.

Dla najmłodszych zapewnione zostaną animacje i gra terenowa. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Całe wydarzenie jest bezpłatne!

Więcej o Poznańskich Targach Wolontariatu na www.wolontariat.poznan.pl/targiwolontariatu2024/

DK

Załączniki