Poznaj świat pełen kolorów, zapachów oraz... Super Bohaterów

Pszczoły, osy, motyle, muchówki i chrząszcze to mali SUPERBOHATEROWIE, którzy każdego dnia sprawiają, że nasz świat jest kolorowy, pełen pożywienia i innych dóbr. Czas poznać ich nieco bliżej!

Samce są smukłe, ich czułki są dwukolorowe (pomarańczowo-czarne), a na ciemnym odwłoku wyróżniają się jasne przepaski. - grafika artykułu
Smuklik

W sobotę, 25 maja w Parku Wilsona odbędą się akcje edukacyjne "Zieloni od 30 lat - jubileusz z klimatem" w ramach kolejnej edycji Akademii Zielony Poznań.

W godzinach 10:00-15:00 zapraszamy rodziny z dziećmi  do wzięcia udziału w grze terenowej "Od Robala do Superbohatera", w której odkryjecie tajemne moce trzmieli, pszczolinek i modraszków. Przekonacie się czy wśród pszczół są atleci, architekci i nawigatorzy oraz dowiecie się, czy Super Bohaterowie są wrażliwi. Tajemnice i zagadki, które rozwikłacie podczas gry przydadzą się przy innych zabawach w zapylaczowym zakątku. Znajdziecie tam miejsce na odrobinę własnej twórczości, krzyżówki i różne szarady.

Udział w grze terenowej jest bezpłatny, nie obowiązuja zapisy.

Miłośnicy kwiatów będą mogli zainspirować się roślinnymi kompozycjami, które na dodatek będą stołówką dla pożytecznych owadów. A jeśli "wielbiciel_ka roślin" to Twoje drugie imię, zaprosimy Cię na warsztat z tworzenia wiszących zielonych kul - kokedam.

Na terenie parku Wilsona staną liczne stoiskach edukacyjnych. Będzie można tam m.in. dowiedzieć się więcej o życiu i zwyczajach pszczół oraz pracy pszczelarza, co ciekawego można zobaczyć w miejskich parkach oraz jak dbać wspólnie o zieleń i infrastrukturę znajdującą się na terenach zielonych.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program Akademii Zielony Poznań dostępny na stronie: https://www.poznan.pl/mim/info/news/akademia-zielonego-poznania-w-parku-wilsona,229553.html