Ambasador Włoch w Poznaniu

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta, spotkał się z Aldo Amatim, ambasadorem Włoch. To pierwsza wizyta ambasadora w Poznaniu.

To pierwsza wizyta ambasadora w Poznaniu
To pierwsza wizyta ambasadora w Poznaniu

Aldo Amati misję dyplomatyczną w Warszawie zaczął pełnić w listopadzie 2018 r. Do Polski przyjechał z Pragi, gdzie od 2014 roku był ambasadorem Włoch. Wcześniej pracował m.in. jako rzecznik ministra i szef Biura Prasowego i Komunikacji Instytucjonalnej we włoskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Podczas wizyty w stolicy Wielkopolski towarzyszyła mu Karolina Pinna, Konsul Honorowy Włoch w Poznaniu oraz Antonio Mafodda, dyrektor Włoskiego Instytutu Handlu.

Rozmawiano o partnerstwie między Poznaniem a włoskimi miastami. Poruszono m.in. temat wspólnego działania między MTP a analogicznym centrum wystawienniczym w Bolonii. Mowa była również o zaplanowaniu w Poznaniu dniach kultury włoskiej.

- Jesteśmy otwarci na kontynuowanie współpracy z naszym miastem partnerskim - podkreślał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Mamy nadzieję na nowe, owocne projekty i wymiany międzynarodowe.

Miasto Metropolitalne Bolonia jest partnerem Poznania od 2017 roku. Oba miasta organizują wspólne działania dotyczące m.in. gospodarki, innowacyjności, zarządzania miastem, turystyki i sportu, kultury, nauki i oświaty, polityki społecznej czy ochrony środowiska i energii. Współpracują ze sobą również uniwersytety i instytucje badawczo-rozwojowe z Poznania i Bolonii.

AW