Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów

Dwadzieścia samoobsługowych stacji napraw rowerów kupuje Zarząd Transportu Miejskiego. Zostaną one zamontowane w przyszłym roku.

Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów staną w Poznaniu
Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów staną w Poznaniu

Stacje napraw rowerów zostaną dostarczone do ZTM najpóźniej w połowie grudnia. Wiosną przeprowadzony zostanie ich montaż. W przyszłym sezonie będą już służyć rowerzystom. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące ich szczegółowej lokalizacji.

"Skrzynki" z narzędziami do napraw rowerów będą montowane na węzłach komunikacyjnych oraz w rejonie pętli. Mają służyć przede wszystkim osobom, które dojeżdżają własnymi rowerami na przystanek i tam przesiadają się do tramwaju czy autobusu. Skorzystać z nich może jednak każdy, kto zechce np. naprawić usterkę roweru, wyregulować siodełko czy hamulce itp.

Stacje będą wyposażone w następujące narzędzia wykonane z materiałów zapewniających bezpieczeństwo i trwałość użytkowania:

  • wkrętak krzyżowy,
  • wkrętak płaski,
  • klucz nastawny,
  • zestaw kluczy imbusowych w rękojeści,
  • łyżki do opon,
  • pompka z adapterem na wszystkie zawory.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to niejedyne udogodnienie dla rowerzystów. ZTM zakupił w tym roku 350 stojaków rowerowych - ich montaż będzie prowadzony w tym i przyszłym roku.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów : https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/skorzystaj-z-samoobslugowych-stacji-napraw-rowerow

Zakup stojaków rowerowych: https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/przy-przystankach-bedzie-mozna-zaparkowac-rower-ztm-kupuje-350-stojakow-rowerowych