Równość i różnorodność są ważne - konsultacje społeczne

Poznań jest miastem, w którym każdy -  niezależnie od koloru skóry, stopnia sprawności, narodowości, orientacji psychoseksualnej czy wieku - ma prawo czuć się bezpiecznie i być równo traktowany. Co jeszcze można poprawić? Każdy może pomóc w odpowiedzi na to pytanie - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej".

Grafika - grafika artykułu
Konsultacje potrwają do 11 września

Poznań przygotowuje się do uchwalenia dokumentu pod nazwą "Polityka Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej". Jego wstępną wersję opracował już działający w Mieście Zespół do spraw Polityki Równości i Różnorodności, który określił główne cele.

Teraz nadszedł czas, by pójść o krok dalej i wspólnie z wszystkimi poznaniankami i poznaniakami wypracować wizję miasta, w jakim każdy może żyć bezpiecznie i szczęśliwie. Okazją są konsultacje społeczne, które potrwają do 11 września. 

Opinie, uwagi i wnioski wszystkich mieszkańców Poznania są zbierane za pomocą specjalnie opracowanej ankiety internetowej. Można ją znaleźć na stroniach: poznan.pl/konsultujemypoznan.pl/ngo oraz poznan.pl/rownosc

Ankieta pozwala odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące równości. Czy i kto jest dzisiaj w Poznaniu najbardziej narażony na nierówne - gorsze traktowanie? Co można zrobić, by zapobiegać dyskryminacji - to tylko niektóre poruszone w niej kwestie.

Wyniki badań ankietowych zostaną wykorzystane na kolejnym etapie konsultacji - warsztatach. Wezmą w nich udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich radnych i urzędników. Spotkania będą stanowiły podstawę do rekomendacji podczas przygotowania szczegółowych celów opracowywanego dokumentu, a także dla propozycji działań Miasta w obszarze polityki równościowej.

AW