Project Shoebox - pudełko, które sprawi radość

1. edycja to ponad 170 pudełek, 5 wspartych ośrodków i organizacji w 4 polskich miastach. To najkrótsze podsumowanie ubiegłorocznego Projektu Shoebox. W tym roku organizatorzy chcą pomóc jeszcze większej grupie kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

Projekt Shoebox
Projekt Shoebox

Zachęcamy ludzi, aby przejrzeli swoje łazienki i zobaczyli czy nie mają tam nieużywanych i nieprzeterminowanych kosmetyków - tłumaczy Magdalena Owsiana, współorganizatorka Project Shoebox. Akcję rozpoczęła w 2015 roku w Wielkiej Brytanii Kate Kenyon, do dziś dobry duch Shoeboxa. Przygotowała swój zestaw kosmetyków i zaniosła go do ośrodka, w którym schronienie znalazły kobiety po trudnych doświadczeniach życiowych. Bardzo się zdziwiła jak wiele osób w nim mieszka i jak bardzo potrzebują podstawowych produktów, np. mydeł, past do zębów, antyperspirantów. Dziś Project Shoebox jest bardzo międzynarodowy, bo zbiórkę organizujemy w tym samym czasie w Polsce, UK i w Stanach.

Magda Owsiana z Cognifide, przygotowując się do projektu, z pozostałymi członkiniami komitetu społecznego Project Shoebox: Agatą Frydrychowicz i Alicją Marcinek, rozmawiała z wieloma ośrodkami, które oferują pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej. 

Dowiedziałyśmy się, że taki kosmetyk jest niezbędny do funkcjonowania, ale też, że może być miłym prezentem, czymś, co namaluje uśmiech na twarzy, da radość. Głask, chociaż na chwilę - zapewnia.

Jak możesz pomóc?

Do 2 marca w ramach zbiórki publicznej zbierane są artykuły higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów itp.) oraz kosmetyki (balsamy do ciała, dezodoranty, produkty do makijażu itp.). Produkty można wysyłać lub pozostawiać w recepcji firmy Cognifide Polska (ul. Murawa 12-18) w Poznaniu. Bardzo prosimy też o przynoszenie pudełek po butach, tych nigdy za wiele. 8 marca w Dzień Kobiet zebrane artykuły trafią do odbiorców.

#liczby

W poprzednim roku w ramach Project Shoebox zebrane zostało ponad 170 pudełek, wsparliśmy 5 ośrodków i organizacji w 4 polskich miastach.

W tym roku beneficjentami Project Shoebox są Ośrodki Interwencji Kryzysowej w Chybach i Kobylnicy, podopieczne Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Stowarzyszenia Przeciwko Przemocy "Victoria". Pomagamy także poznańskiemu Hospicjum Domowemu i jego najbardziej potrzebującym podopiecznym.

Szczegóły >> https://www.facebook.com/events/448612105553578/