Fundusz Samorządów Uczniowskich- konkurs!

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży chcącej angażować się w rozwój lokalnej społeczności, Miasto Poznań ogłasza II edycję Konkursu pn. "Fundusz Samorządów Uczniowskich", dającego możliwość pozyskiwania środków na realizację projektów zgłoszonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych.

W celu wydłużenia terminu realizacji projektów w tegorocznej edycji Konkursu termin składania wniosków mija 13 lutego. Projekty realizowane będą w okresie od 1 marca do 15 czerwca 2019 r. Ponadto miło mi poinformować, że kwota maksymalnego dofinansowania projektów uległa w tym roku zwiększeniu  i wynosi 2.000,00 zł. Jestem przekonana, że powyższe zmiany pozwolą uczniom na realizację jeszcze ciekawszych i bardziej rozbudowanych pomysłów.

Fundusz Samorządów Uczniowskich
Fundusz Samorządów Uczniowskich

W celu usprawnienia procedury konkursowej, uprzejmie proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na część finansową wniosku konkursowego, ponieważ przekazanie środków na projekt uzależnione jest od wskazania odpowiednich paragrafów budżetowych planowanych wydatków. Warto, aby uczniowie i opiekunowie SU konsultowali się w tej kwestii z księgowością szkoły.

Regulamin konkursu oraz formularz wniosku znajdują się w załącznikach oraz na stronie internetowej www.bip.poznan.pl w sprawach prowadzonych przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej.

Zachęcam do udziału w konkursie i zaangażowania Samorządów Uczniowskich w Państwa szkole. Proces tworzenia projektów, a następnie pozyskiwania środków na ich realizację będzie z pewnością cenną lekcją dla młodych ludzi, a jednocześnie pozwoli na podjęcie działań angażujących całą społeczność uczniowską.

Załączniki