Hubertusowe zawody konne w hali Hipodromu Wola

W Hubertusowych zawodach Konnych w hali Hipodromu Wola w Poznaniu weźmie udział blisko 250 par. Na listach startowych nie brakuje zawodników ze ścisłej polskiej czołówki.

Fot. Asia Bręklewicz
Fot. Asia Bręklewicz

W programie imprezy zaplanowanej na weekend 3-4 listopada jest aż 13 klas od najniższych dla dzieci na kucach po Grand Prix dla profesjonalistów. W sobotę najważniejszym konkursem będą wieczorne (początek około 19.30) VI KIA DELIK Halowe Derby Poznania, łączące tradycyjny konkurs skoków z elementami krosu. Jak zawsze zapowiada się ostra rywalizacja pomiędzy skoczkami a wkkw-istami. Do zawodów zgłosił się aktualny mistrz Polski w WKKW Jan Kamiński. Jego groźnymi rywalami mogą być zawodnicy, którzy odnosili wcześniej sukcesy w WKKW a dziś startują w skokach: Daria Kobiernik czy Łukasz Krajewski. Na starcie nie zabraknie zeszłorocznego triumfatora Łukasza Brzóski.

Kulminacja sportowych emocji będzie miała miejsce w niedzielne popołudnie (godzina 16.00). Z inicjatywy rodziny i znajomych Andrzeja Kramera konkurs Grand Prix z pulą nagród 10 000 PLN będzie I Memoriałem tego przedwcześnie zmarłego hodowcy koni i miłośnika jeździectwa. Na starcie stanie wielu doskonałych zawodników na czele z: Maksymilianem Wechtą, który jest obecnie najlepszym polskim skoczkiem rozgrywek Pucharu Świata i Dawidem Skibą zwycięzcą rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018.

Andrzej Kramer był założycielem i właścicielem stajni hodowlano-sportowej w Bogdanowie w Wielkopolsce. Z jego hodowli pochodzi wiele doskonałych koni, między innymi Rubikon K, Coco Chanel. Sprowadził też do Polski kilka ogierów. Był znawcą końskich rodowodów skokowych. W szczególny sposób upodobał sobie konie ras Holsztyńskiej i Selle Français. W hodowli używane były między innymi Contendus i Romeo Des Vaux.

Zawody w sobotę i niedzielę rozpoczynać się będą o 8.00. Szczegółowy program na bieżąco będzie publikowany w stronie www.halowederbypoznania.pl.