Jakub Miller brązowym medalistą Mistrzostw Europy do lat 17

27 lutego 2015 roku w słoweńskim Mariborze florecista sekcji Warta Muszkieterowie Poznań Jakub Miller wraz z Adrianem Wojtkowiakiem (IKS Leszno), Mikołajem Rudnickim (UKS Atena Gdańsk) i Szymonem Czartoryjskim (KS Wrocławianie) wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 17.

Zawodnik Warta Muszkieterowie Poznań - grafika artykułu
Jakub Miller na Mistrzostwach Europy Maribor 2015

Reprezentacja Polski doskonale rozpoczęła turniej o ósemkę wygrywając z Duńczykami 45:24. Następnie w ćwierćfinale pokonała Izrael 45:38. Silniejszym przeciwnikiem okazali się Włosi (późniejsi triumfatorzy), którzy w półfinale wygrali z biało-czerwonymi 45:38.

W meczu o trzecie miejsce z Francuzami, Polacy po pierwszych trzech walkach osiągnęli przewagę 9 trafień. Po 7 walce biało-czerwoni prowadzili już 35:18. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 45:37, co w rezultacie dało polskiej reprezentacji brązowy, a zarazem pierwszy medal podczas trwających Mistrzostw Europy w Mariborze.

W niedzielę odbył się turniej drużynowy kobiet. W reprezentacji Polski znalazły się dwie Wielkopolanki: Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań) i Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno), które wraz z Julią Lidzbarską oraz Wiktorią Szewczyk (obie UKS Atena Gdańsk) wywalczyły szóste miejsce.

W Mariborze nie zabrakło również walk indywidualnych o tytuł Mistrza Europy. Najlepszą polską florecistką okazała się poznanianka Katarzyna Matysiak, która uplasowała się na 11 miejscu. W czołowej szesnastce znalazł się również Adrian Wojtkowiak z IKS Jamalex Leszno.

Jakub Miller od początku sezonu wzmacnia swoją pozycję lidera klasyfikacji generalnej Polski we florecie. Dzięki zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Europy nie tylko potwierdził swoją formę, ale wpisał w historię sekcji szermierczej KS Warta jeden z największych jej sukcesów od kilku lat.