Bajka za bajkę

2011-09-01 ( czwartek ) – 2011-09-10 ( sobota )
Księgarnia z Bajki, os. Przyjani 125, Poznań

Konkurs dla dzieci!

Organizatorzy pragną w dzieciach obudzić nie tylko głód czytania ale także pragnienie tworzenia. Zachęcając do tworzenia własnych opowieści na kanwie przedstawionej historii.

Leszek K. Talko - "Pitu i Kudłata dają radę"

Leszek Talko jest znanym i lubianym dziennikarzem, autorem serii felietonówobyczajowych, na podstawie których powstał serial telewizyjny "Talki z resztą" oraz autorem książek, w tym poradników dotyczących wychowania dzieci. Do tej pory opowiadał o zabawnym, czasem dziwnym i niezwykle pomysłowym świecie dzieci jako rodzic. W swojej najnowszej książce "Pitu i Kudłata dają radę" spogląda na dziwny świat rodziców oczami dzieci. Jest to zbiór historii opowiedzianych głosem 7-letniego Pitu i 6-letniej Kudłatej, niesfornego rodzeństwa, które musi radzić sobie w tym niezrozumiałym i tajemniczym świecie rodziców. Nasi mali bohaterowie są dość niesforni i często wplątują siebie i swoich rodziców w nietypowe i kłopotliwe sytuacje. Podkreślają jednak przede wszystkim, jak trudno być dzieckiem i opowiadają o swoich fascynujących przygodach w szkole, w domu, na podwórku, u znajomych. Bawią się w kucharzy, fotografów i uczą się jak oszczędzać pieniądze. A wszystkiemu towarzyszy kupa śmiechu i zabawy. "Pitu i Kudłata dają radę" to świetna lektura zarówno dla dzieci i ich rodziców, ale także dla każdego miłośnika przygód o Mikołajku, Mateuszku czu Zuźce D. Zołzik. Gorąco polecam! Agnieszka Kaczmarek

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i dzielenia się z nami swoimi literackimi i plastycznymi pracami na temat swojego rodzeństwa i rodziców.

Na prace literackie i plastyczne organizatorzy czekają do 10 września.

Rozstrzygnięcie konkursu: wręczenie nagród i medali dla twórców narracji i ilustracji 17 września o godz. 11.00 w księgarni na Os. Przyjaźni 125.

Zobacz www.ksiegarnia-bajka.com.pl