foto

Niezwykłe przejażdżki po Poznaniu

2011-04-16 ( sobota ) – 2011-09-25 ( niedziela )
Poznań

Od 17 kwietnia do 25 września br. poznaniacy i osoby goszczące w naszym mieście mają okazję zobaczyć Poznań w niecodzienny sposób.

Zabytkowa bimba oraz autobus Jelcz " ogórek"

Zabytkowa bimba oraz autobus Jelcz " ogórek" zabiorą chętnych na przejażdżkę liniami turystycznymi nr 0 i 100. Linie turystyczne cieszą się już od wielu lat ogromną popularnością. Przyczyną niesłabnącego zainteresowania są przede wszystkim zabytkowe pojazdy, w których odżywają wspomnienie sprzed ponad pół wieku. Przewidziane są dodatkowe atrakcje, takie jak ekspozycja wagonu konnego, kursy z przewodnikiem, zwiedzanie muzeum, trasy tematyczne czy przejazdy przez zajezdnie. Trasy są urozmaicone tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przejazdy będą obsługiwać ubrani w historyczne mundury tramwajarskie członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Maltanka

Na trasę powróciła również Maltanka - jedna z ostatnich w Polsce kolejek wąskotorowych (o szerokości toru 600 mm). Kolejka Parkowa jest bardzo chętnie odwiedzana zarówno przez tych małych, jak i tych trochę większych mieszkańców Poznania i okolic. Trasa kolejki zaczyna się na stacji Maltanka, a kończy na Stacji " Zwierzyniec", z której już tylko kilkanaście kroków do Nowego ZOO, w którym można zobaczyć między innymi nową słoniarnię. Przejażdżka Maltanką to nie tylko możliwość dojazdu do ZOO, ale również wspaniałe wrażenia - zarówno dzieci, jak i dorośli mają ogromną frajdę jadąc wagonikami ciągnionymi przez prawdziwą lokomotywę. Maltanka kursować będzie od 16 kwietnia do 2 października w weekendy co 30 minut, w dni robocze co godzinę od 10.00 do 19.00.

Więcej informacji www.mpk.poznan.pl/turystyka