Koncert - Delay Trees

2011-10-06 ( czwartek )
20:00
Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań

Support: Oslo Kill City
Fiński zespół Delay Trees jest jedną z najbardziej interesujących formacji skandynawskiej sceny indie.

Ich brzmienie nawiązuje do najlepszych standardów skandynawskiej muzyki - takich jak Sigur Ros czy Mew - jednak utwory Delay Trees wyróżniają się rozmachem i filmowym wręcz przedstawieniem, a zarazem doskonałym wyczuciem melodii. Muzyka zespołu z zadziwiającą finezją oscyluje pomiędzy dwoma światami, łącząc eteryczne dźwięki z charakterystycznym dla Delay Trees pompatycznym dream popem.
Jako młody dwudziestolatek Rami Vierula (wokal/gitara) pisał piosenki o narastającej presji dorosłości, bezrobociu, kończących się przyjaźniach oraz o długich fińskich zimach. Dzieląc muzyczne doświadczenia z Samim Korhonenem (bas/syntezator) oraz z Laurim Järvinenem (gitara/syntezator/chórki) postanowił razem z nimi grać nowe utwory. Zespół rozpoczął od "wolniejszej muzyki z ładnymi melodiami", ale gdy do grupy dołączył perkusista Onni Oikari brzmienie zespołu zmieniło się. Aby dopasować się do szalonej osobowości Onni'ego, muzycy wciąż bez nazwy grupy, zaczęli eksperymentować z szybszymi tempami, co przyniosło obiecujące rezultaty. Na początku 2007 roku rozpoczęli regularne próby już pod nazwą Delay Trees, a pierwsze koncerty zagrali pod koniec roku. W 2008 nagrali album w domowym studiu nagraniowym przyjaciela w Hämeenlinna, który potem został wydany jako EP"Soft Construction". Wydawnictwo zebrało bardzo pozytywne recenzje i opinie na wielu muzycznych blogach na całym świecie.
W listopadzie 2009 zespół podpisał kontrakt płytowy z legendarną fińską niezależną wytwórnią Johanna Kustannus. Ich debiutancki album został wydany 29 września 2010 roku w Finlandii przez Johanna Kustannus i 21 stycznia 2011 roku w Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz Holandii przez Cargo Records. 10 maja 2011 roku album ukazał się w USA nakładem Friendly Fire Recordings.
Obecnie Dealy Trees koncertują i promują debiutancki album oraz tworzą materiał na kolejne wydawnictwa.

Bilety 20/25 zł.

Bilety dostępne w:

Załącznik

Zobacz www.artwerk.pl