Sesja krytyki rówieśniczej w ramach Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych

2011-11-16 ( środa )
18:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek, Poznań

W listopadowym spotkaniu udział wezmą dwie rezydentki MPRA z Wielkiej Brytanii: Hannah Champion i Sinead B. Cashell oraz poznańscy artyści. Założeniem sesji See&Talk - 'poznajmy się, pokażmy co robimy i podyskutujmy o tym' jest umożliwienie międzynarodowej grupie artystów zapoznania się z polską praktyką artystyczną oraz stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń, a także zaangażowanie mieszkańców Poznania w dyskusję nad sztuką współczesną. Każdy uczestnik spotkania, włącznie z rezydentkami MPRA, przedstawi krótką prezentację na temat siebie i swojej dotychczasowej/aktualnej działalności, a następnie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem publiczności.

Wstęp na spotkanie jest wolny. S

INÉAD BHREATHNACH-CASHELL pochodzi z Irlandii Północnej. W swoich pracach artystka zwraca uwagę na doświadczanie codziennej przestrzeni, szczególnie zaś przestrzeni miejskiej. Angażując w artystyczne działania mieszkańców miast, w których tworzy pokazuje, jak poprzez zabawę można własnoręcznie przekształcać zastaną rzeczywistość oraz jak niekompletne jest nasze powszednie spojrzenie na otaczającą przestrzeń.

HANNAH CHAMPION w swojej twórczości zestawia rozmaite kulturowe reprezentacje kobiecości, pokazując jednocześnie ich opresyjność i konwencjonalność. Jej prace kwestionują zastane normy i tropią - często niedostrzegane - relacje podporządkowania i dominacji. Rezydencja w Poznaniu będzie dla artystki okazją do skonfrontowania polskich obrazów kobiecości ze schematami zakorzenionymi w kulturze brytyjskiej i szkockiej.

Zobacz m-pra.org