Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kroke

Kroke & Sławek Berny - koncert

2017-11-17 ( piątek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert promujący nową, jedenastą już, płytę w dorobku krakowskiej formacji.
Kroke od 25 lat jest podróżnikiem, który nie tylko czerpie radość z wypraw, ale również wyciąga z nich naukę dla siebie i stara się nią dzielić z innymi.

- Zapraszamy do podróżowania po ćwierć wiecznym doświadczeniu muzycznych przestrzeni Kroke, słuchając naszej nowej płyty "Traveller" - zachęcają muzycy. - Podróż zawsze była częścią naszego życia, muzycznej przygody; towarzyszy nam od wielu lat i zapewne tak już pozostanie. Jest furtką pozwalającą nam wejść choćby na chwilę do fantazyjnych ogrodów nieznanych kultur i osobowości ludzkich. Otwarcie się na drugiego człowieka, jego tradycję i historię jest dla nas jedną z najważniejszych zasad, pozwalającą odkrywać nowe nieznane dotąd światy, oraz dokonywać głębokiej autorefleksji.

Kroke... Zachwycił się nimi Steven Spielberg, gdy kręcił w Krakowie "Listę Schindlera", nawet zagrał z nimi na klarnecie, a także zaprosił na koncerty do Jerozolimy. Urzekli także Petera Gabriela - byli gośćmi Womad Festival, jednego z największych na świecie, organizowanego przez prywatną wytwórnię tego muzyka; wiele lat później, gdy współtwórca legendarnego zespołu Genesis był zaproszony na Life Festival Oświęcim, właśnie trio wskazał jako współuczestnika koncertu; w finale grali już wspólnie. Wielokrotnie występowali też z innym brytyjskim muzykiem, słynnym skrzypkiem Nigelem Kennedym - efektem tej współpracy jest wydana przez EMI płyta "East Meets East". Już te sukcesy pokazują skalę artystycznych dokonań krakowskiego tria, które przez lata zażywało sławy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, gdzie wydawało kolejne płyty, w Hiszpanii czy krajach Skandynawii.

Jerzy Bawoł - akordeon, Tomasz Kukurba - altówka, Tomasz Lato - kontrabas, Sławek Berny - perkusja

Bilety siedzące:

  • 95 zł (I pula) - wyczerpana
  • 115 zł (II pula) i stojące po 95 zł.

_
opr.sw akt.LT

Bilety dostępne w: