x

Magda Lena Łowkiel z zespołem - koncert

2019-06-30 ( niedziela )
18:00
Salon Muzyczny - Muzeum Feliksa Nowowiejskiego, Aleja Wielkopolska 11

W Letnim Salonie Muzycznym wystąpią wyjątkowi goście - artyści z zaprzyjaźnionego Barczewa i działającego tam Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego: Magda Lena Łowkiel - wokal, Robert Tokarski - bas i Rafał Górczyński - piano. W programie tematy wokół Feliksa Nowowiejskiego, utwory muzyczne własne oraz w stylistyce jazzowej i poetyckiej.

Magda Lena Łowkiel - wokalistka o delikatnym, lirycznym, ale jednocześnie energetycznym, emocjonalnym głosie. Pisze wiersze, teksty poszukując swoich przestrzeni muzycznych, nie zamykając się w żadne ramy. Ze współpracy z kompozytorką Jagą Olesińską z Krakowa, wiolonczelistką legendarnego zespołu Anawa Marka Grechuty, przez wiele lat związaną z Olsztynem oraz autorką tekstów Anną Snochowską z Barczewa, a także Piotrem Banaszkiem aranżerem i multiinstrumentalistą z Olsztyna, powstają autorskie piosenki literackie, pełne oddechu i przemyśleń, wirujące w marzeniach. Jest to repertuar inspirowany klimatami m.in. twórczości Marka Grechuty, Tori Amos, Agi Zaryan, Agnes Obel, Grzegorza Turnaua.

Wokalistce będą towarzyszyć doświadczeni muzycy: Robert Tokarski- Instrumentalista, wszechstronny muzyk, basista, klarnecista i saksofonista oraz Rafał Górczyński- pianista, akordeonista, doświadczony muzyk sesyjny. Razem tworzą jedną muzyczną wrażliwość na scenie.

Na koncercie zabrzmią oprócz utworów autorskich również popularne utwory w stylistce jazzowej i około poetyckiej. 

Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz www.nowowiejski.pl/