Wydarzenia na planie Pokaż na planie
9 zdjęć tej samej kobiety ilustrujących rózne stany emocjonalne.

Impro - improwizacja komediowa dla dorosłych

2020-03-04 ( środa )
18:30-20:00
Księgarnia Z Bajki, os. Przyjaźni 125c, Poznań

Improwizacja towarzyszy nam na co dzień. Teatr Życia stawia każdego z nas w sytuacjach wymagających działania bez przygotowania. W przypadku improwizacji komediowej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny, z wykorzystaniem sugestii trenera lub pozostałych graczy na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów.
Zajęcia z improwizacji komediowej to nie warsztaty teatralne, a przyjemna i radosna forma spędzania czasu w działaniu twórczym. Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizowane, których nieodmiennym elementem jest kreacja i śmiech. Improwizacja pomaga dorosłym poczuć znów świeżość spontanicznej zabawy, podbudowuje poczucie własnej wartości, uczy słuchania, wyostrza zmysł obserwacji. Daje możliwość trenowania: współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz zwiększania decyzyjności.

Każdy może i potrafi improwizować. Nikt nie będzie oceniał predyspozycji scenicznych ani dykcji uczestnika. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro. Nie trzeba mieć talentu scenicznego, wystarczy pozwolić sobie doświadczać i być spontanicznym.
W planach jest trzymiesięczny (kwiecień- czerwiec 2020 roku) cykl odbywających się raz na dwa tygodnie warsztatów z improwizacji, którego finałem może być występ dla rodziny i znajomych.
Czas trwania zajęć: 90 minut.
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób.
Terminy pierwszych dwóch spotkań otwartych: środy 4 marca i 25 marca, godz. 18.30-20.00
Trenerka: Agnieszka Rogaczewska-Foryś Tekściarka, opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi ćwiczenia z impro dla dzieci w szkole Cogito oraz przedszkolach. Jako improwizatorka teatralna od kilku lat występuje w Blue Note z grupą improwizacji komediowych "Leniwe Impro".
Koszt: 30 zł/osobę.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Można zapisać się na jedno spotkanie, aby sprawdzić się w tej formule.
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

Zobacz https://pl-pl.facebook.com/events/248711416122355/