Ostatnie godziny głosowania na PBO16!

Do zakończenia internetowego głosowania na projekty Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 pozostało już kilka godzin. Na chwilę obecną wiadomo jednak, że koncepcje spotkały się z rekordowym zainteresowaniem.

Straż Miejska - grafika artykułu
UMP 2015

Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 wpłynęły łącznie 272 wnioski - 146 z nich to projekty dzielnicowe, a 126 to projekty ogólnomiejskie. 162 wnioski zaopiniowano pozytywnie, a 105 negatywnie. 5 wniosków zostało wycofanych jeszcze na etapie zgłaszania projektów. Do tych zarekomendowanych negatywnie wpłynęły 22 odwołania, z czego 10 rozpatrzono pozytywnie a 12 negatywnie. Pod głosowanie podlega zatem aż 170 projektów, dzięki którym poznaniacy mogą zmienić swoje otoczenie.

Swoje głosy na poszczególne projekty można oddawać już tylko za pośrednictwem internetowej strony. Głosowanie przez ankiety zakończyło się bowiem wczoraj. Wydłużony czas wyrażania swojej opinii za pośrednictwem Internetu wynika z problemów, które pojawiły się na początku głosowania. Były one związane ze zwiększonym ruchem oraz zwiększoną liczbą żądań do usługi. Świadczyły one o sporym zainteresowaniu koncepcjami zwartymi w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

- To już ostatnia szansa, aby oddać swój głos w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016. Jeśli chodzi o frekwencję to wiemy, że mamy już rekord w internetowym głosowaniu. Swoją opinię wyraziło już ponad 40 000 osób. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku - mówi Sylwia Stec koordynatorka Budżetu Obywatelskiego w Poznaniu.

Poznański Budżet Obywatelski był jednym z pierwszych partycypacyjnych budżetów w Polsce. Ma on już za sobą 4 edycje. Sporą zmianą tegorocznego budżetu było zwiększenie sumy z 10 do 15 milionów złotych. 5 milionów złotych przeznaczono na projekty "ogólnomiejskie", a 10 milionów złotych na projekty "dzielnicowe", co dało po 2 miliony złotych na każdą z 5 dzielnic.

DP